8 minút

Čo NIKTO nehovorí o rozhovore Tuckera Carlsona s Putinom

Všetci hovoria o rozhovore Tuckera Carlsona s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Dvojhodinový rozhovor bol vysielaný naživo na Twitteri. Každé veľké médium malo nejakú formu pokrytia.

Celé si to môžete pozrieť tu:

Click here to display content from Twitter.
Learn more in Twitter’s privacy policy.

Po ôsmich rokoch sledovania k ukrajinského prevratu/občianskej vojny a konkrétnejšie, západnej propagandy o Rusku by som vám mohol povedať všetko, čo sa Putin chystal povedať predtým, ako to povedal.

Každý, kto sa venoval Rusku alebo Ukrajine, by vám to mohol povedať.

Vždy podrobne, presvedčivými a historicky správnymi výrazmi vysvetľoval ruský postoj k Ukrajine.

Vždy vedel menovať (veľmi reálne) porušené sľuby západných diplomatov o rozširovaní NATO na východ.

Takmer určite by zopakoval svoj veľmi hodnotný názor na zahraničnú politiku USA, ktorá sa zrejme nikdy nezmení – bez ohľadu na to, kto je prezidentom.

Je to inteligentný a presvedčivý rečník a vždy mu to šlo dobre.

A keby bol rok 2014, bolo by to skvelé.

Ale máme rok 2014?

Je rok 2024 a svet sa rýchlo ponáhľa smerom k Brave New („multipolárnemu“) normálu. Rusko má na palube Agendu 2030 a veľmi silné hlasy západného establišmentu teraz propagujú Putina a jeho kedysi odsúvané názory.

Tvárou v tvár týmto skutočnostiam by sme si mali klásť otázky o relevantnosti a účele tohto druhu geopolitického divadla.

Opäť si pripomeňme, že všetci hovoria o rozhovore s Putinom.

KAŽDÝ. Od Hillary cez Elona až po Russella Branda .

Zaoberali sa tým aj všetky mainstreamové spravodajské zdroje. Možno to „overili“ (“faktčekli”), možno naň nadávali alebo trvali na tom, aby to bolo zakázané, ale všetci o ňom hovorili .

Porovnajme toto spravodajstvo so spravodajstvom zo 4-dielneho rozhovoru Olivera Stonea s Putinom v roku 2017.

Vážne. Pozrite sa na rozdiel. Prezradí vám veľa o tom, ako sa mení agenda. Vtedy neboli žiadne veľké titulky.

Ale nechcem hovoriť o Putinovi. Pretože všetci hovoria o Putinovi.

Chcem hovoriť o Carlsonovi.

Tucker Carlson, ktorý bol zrazu postavený ako domnelá hrozba pre systém proti establišmentu, spochybňujúca JFK a 11. september.

Ten istý Tucker Carlson, ktorého otec bol riaditeľom Hlasu Ameriky . Ten istý Tucker Carlson, ktorý vo svojej show cenzuroval a urážal skeptikov 11. septembra.

Ten istý Tucker Carlson, ktorý chcel (ale údajne ho odmietla) do CIA .

Ako k tomuto jeho opätovnému objavu došlo?

Kedy sa to stalo?

Prečo sa to stalo?

A nie, netvrdím, že všetko, čo hovorí, je de facto nesprávne, veľa z toho je v skutočnosti veľmi správne. Jeho monológy o stave ekonomiky, voľbách v roku 2020, JFK a 11. septembri boli všetky aspoň čiastočne presné.

…ale to by nás malo prinútiť klásť si viac otázok, nie?

Mal nejaké veľké prebudenie?

Aj keď veríte, že mal, veríte aj, že ho mali aj jeho šéfovia vo Foxe? Alebo aj Elon Musk? Alebo že by niektorá z týchto entít bola bezmocná, aby mu nevedela zabrániť zhadzovať domnelé bomby pravdy na ich zisky, ak by to nechceli ?

Tucker Carlson bol predtým, ako ho minulý rok zrejme vyhodila Fox News, najsledovanejším programom o aktuálnom dianí v americkej televízii.

Odvtedy so všetkou slávou, že ho establišment vyhnal do exilu, namiesto toho vysiela svoje relácie naživo na X/Twitteri a každá z nich má viac zhliadnutí ako CNN alebo MSNBC alebo jeho stará relácia na Foxe. … Ako všetky dohromady .

Zaujímavé, nie?

Faktom je, že staršie médiá vymierajú. Čo je dobré. Myslíte si však, že toto establišment nevidí? Myslíte si, že im nenapadlo dostať sa na čelo a prevziať kontrolu nad novými mediálnymi platformami a dosadiť „nové osobnosti“ do údajne nezávislých mediálnych hnutí?

V poslednej dobe musíme našim čitateľom neustále pripomínať, že ľudia a inštitúcie, ktoré riadia svet, nie sú zosobášení so žiadnou jednou platformou, metódou, národom alebo vlajkou.

Alebo médiami.

Kúpili všetky noviny, pretože im boli užitočné, „skúpili“ všetky televízne siete, pretože to ľudia sledovali…

Takže teraz, keď staré médiá zomierajú – čo si myslíte, že urobia?

Ako krab pustovník, ktorý si vymieňa ulity – jednoducho sa prešmyknú zo svojho starého domova do pekného, ​​lesklého nového „indy“.

Zbohom staromódna korporátna CNN, ahoj, ahoj, úprimne, úplne organické guerilla správy hlásia živé vysielanie na X a sú úplne náhodne propagované algoritmom.

Zbohom dlhé úvodníky v novinách, ahojte desaťsekundové tiktokky od falošných influencerov vo vládnej továrni na mienku.

Zbohom Tucker Carlson, platený propagátor dezinformácií, ahoj Tucker Carlson, hlas nových médií, ktorého akosi stále propagujú práve tie sily, proti ktorým má byť.

Videli sme už aj iné príklady takýchto vecí, napríklad očividne falošné videá spoločnosti AOC typu „pozrite sa na mňa naživo, ako vysielam moje náhodné myšlienky“ . Ako keby nemala cieľovú skupinu, ktorá by presne rozhodovala o tom, ako málo by mala nosiť mejkap alebo aké „neupravené“ by mala mať vlasy, a ako keby ani nepodpísala sponzorskú zmluvu na vyprážané kurča, ktoré zje.

Prednosť nových médií spočívala v tom, že k nim mal každý okamžitý prístup, s tým prišla reálnosť poznačená surovou pôvodnosťou. Inštitúcie sa rýchlo chopili týchto značiek autenticity a pokúsili sa ich urobiť vlastnými. Teraz sa na výrobnej linke vyrába autenticita a falšovanie skutočnosti.

A tým, že do rastúcich nových médií nasadia hlavy establišmentu, ktoré sú údajne „autentické“, establišment nad nimi prevezme kontrolu.

Okrem toho sa prechod od starých k novým médiám môže použiť aj na kooptovanie nezávislých médií a vytváranie falošných binárnych kánonov, ktoré sa riadia agendou. Staré médiá ponúkajú jednu stranu a nové médiá druhú.

Takto sa dostaneme k šialeným scenárom, v ktorých je miliardár ako Elon Musk obsadzovaný ako nejaký outsider, bez ohľadu na to, koľko skvelých bodov Veľkého resetu propaguje, alebo kde podcasteri ako Joe Rogan dostanú zo systému 250 miliónov dolárov na to, aby na tento systém zaútočil, alebo „intelektuálny temný web“ ospevuje vakcíny rovnako ako Izrael.

Staré hlasy establishmentu (Guardian, CNN, New York Times alebo ktokoľvek iný) hlučne útočia na tieto nové „anti-establishmentové“ hlasy (ktoré vždy predávajú tú istú agendu v mierne pozmenenej forme), vediac, že ​​zmýšľanie „nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ“  im dáva dôveru v skutočne alternatívnych mediálnych kruhoch.

Chcem tým povedať, že je celkom fajn dostať na svoju stranu veľkého starého „ex“ mainstreamera a súhlasiť s tým, že bude na vašom podcaste, však? Okamžitá vzrušenie. “Vidíš, dokonca aj Veľký X pripúšťa, že v tomto máme pravdu.” Je príliš ľahké nechať sa zviesť lákadlom príbehov „rebelských celebrít“. Všetci im chceme veriť, nie?

A tak umiestnením „bývalých“ členov establishmentu do vedúcich pozícií „alternatívy“ „elita“ kontroluje smerovanie ich údajnej opozície.

Tucker Carlson je prvým skutočne veľkým hlasom, ktorý zásadným spôsobom vymenil tábor, ale nebude posledný . A jeho rozhovor s Putinom je ďalším znakom „schválenej alternatívy“.

Podľa Twitteru bol rozhovor za 24 hodín vzhliadnutý 140 miliónov krát. Tucker a Putin sú odvtedy v trende, propagovaní všemocným algoritmom na stránke, ktorú vlastní najbohatší muž na svete, pričom sa súčasne objavujú na titulných stranách všetkých novín.

Wow, super, správne. Nové médiá majú v tomto pravdu, establishment nemá inú možnosť, ako to propagovať!

Je príliš ľahké nevšimnúť si, že na tomto médiu nie je vôbec nič „nové“. Je to len veľmi starý krab pustovník vo veľmi novej škrupine.


Preklad z anglického originálu:

Click here to display content from off-guardian.org