>
vojna
Zákonom Kontrolnej rady č. 10, článok III, č. 1 víťazných štátov z 20. decembra 1945 bolo nemeckým súdom zakázané stíhať zločincov národného socializmu. Oprávnenie na to mali len USA, Veľká Británia, Francúzsko a Sovietsky zväz.
Myslím si, že aktívne pomáhame podporovať pokračovanie vojny tým, že sa odmietame pýtať na jej potenciálne motívy, ktoré presahujú úroveň povrchnosti.
Vplyv zahraničného kapitálu v Nemecku za nacistov začína rásť najmä prostredníctvom priamych investícií. V auguste 1934 Standard Oil kúpila 730 000 akrov pôdy v Nemecku a vybudovala veľké ropné rafinérie, ktoré zásobovali nacistov ropou. Zároveň bolo do Nemecka zo Spojených štátov amerických tajne dodané najmodernejšie vybavenie pre letecké továrne v hodnote 1 milióna dolárov, aby sa začala výroba nemeckých lietadiel. Nemecko získalo veľké množstvo vojenských patentov od amerických spoločností Pratt and Whitney, Douglas a Bendix Aviation a napríklad Junkers 87 bol vyrobený pomocou americkej technológie. Do roku 1941 americké investície do nemeckej ekonomiky dosiahli 475 miliónov dolárov, spoločnosť Standard Oil investovala 120 miliónov dolárov, General Motors – 35 miliónov, ITT – 30 miliónov a Ford – 17,5 miliónov.
Moslimské bratstvo, Mudžahedíni, Al-Kaida, Islamský štát, Hamas… O úlohe islamistických hnutí v uplynulých desaťročiach, o ich organizačnej štruktúre a cieľoch.
Pribúdajú dôkazy o tom, že najväčšie zverstvá na Donbase a ďalších rusky hovoriacich oblastiach Ukrajiny dlhé roky páchali fanatici, zaslepení myšlienkami, ktoré majú ďaleko od zdravého rozumu, morálky a tradičných náboženských učení.
Nedávny nacistický omyl Kanady vyvoláva nepríjemné otázky o znepokojujúcich aspektoch ukrajinskej minulosti – a súčasnosti.
95 percent heroínu privezeného na čierny trh v Európe v posledných desaťročiach bolo vyrobených z afgánskeho ópiového maku. Ako sa droga v priebehu rokov dostávala do Európy? Prečo sa západným okupantom na dve desaťročia nepodarilo obmedziť pestovanie drog v Afganistane?
Ak nie ste na strane tímu A, musíte byť na strane tímu B. Musíte si vybrať stranu, aj keď sa vám zdá, že jediným rozdielom medzi nimi je farba ich dresov. A ak odmietnete vybrať tím, niekto ho vyberie za vás a bude trvať na tom, že ste v ňom.
Preto mi dnes už na vlajkách nezáleží, či už židovských, ukrajinských alebo akýchkoľvek iných. Áno, pred vojnou bolo možno sem-tam iné chápanie, iná psychológia a filozofia toho, ako sa k sebe rôzne skupiny Ukrajincov správali. Ale dnes všetci spolu bojujeme proti zlu a za krajinu, ktorá umožňuje všetkým svojim ľuďom žiť slobodne a normálne.
O začiatku a priebehu 2. svetovej vojny na základe faktov a súvislostí, ktoré sa zvyčajne neuvádzajú v oficiálnej histórii “víťazov” ani “porazených”.
Jazda z Nemecka do Petrohradu je v týchto dňoch skutočným dobrodružstvom – autor, ktorého manželka pochádza z Ruska, to zažil na vlastnej koži. Medzi Západom a Východom visí nová železná opona. Závesná tyč je teraz ďalej na východ ako počas studenej vojny.
Pamätám si, že ešte pred mojím nasadením som počul o bande ľavicových anarchistov, ktorých zabili v Odese. Tornádo bolo zďaleka najstrašnejším zoskupením, aký som v živote videl alebo s akým som mal do činenia. V tom nešťastnom videu z ukrižovania som ani nemal masku.
Západné médiá vo svojich správach nerozlišujú. Neochvejne sa držia verzie “brutálnej ruskej agresívnej vojny”, ktorú si želajú tvorcovia správ. V detailoch a určite skôr neúmyselne však odhaľujú iný príbeh…
Spojené štáty zriadia v Nemecku ďalšie veliteľstvo: Vo Wiesbadene má byť umiestnených 300 amerických vojakov v rámci takzvanej Skupiny bezpečnostnej asistencie Ukrajina (SAGU), ktorá má začať slúžiť v roku 2023.
Zapojenie spoločnosti SpaceX, resp. využitie Starlinku v ukrajinskom konflikte, nebolo ani riešením zrodeným z núdze, ani spontánnym rozhodnutím Elona Muska. Toto sú len naratívy na ohlupovanie verejnosti. Starlink sa mohol použiť – a úspešne – len vďaka tomu, že bol starostlivo naplánovaný a že Pentagon a SpaceX úzko spolupracovali. Použitie Starlinku vo vojne na Ukrajine bolo strategickým rozhodnutím, ktoré bolo prijaté dávno predtým.