16 minút

Rozhovor s Boneface – americkým neonacistom, bývalým členom práporu Azov.

Od Truthseeker77 & Fearless John, 12. novembra 2022

Zdroj: https://telegra.ph/INTERVIEW-WITH-BONEFACE—US-NEO-NAZI-EX-MEMBER-OF-AZOV-BATTALION-11-12

Preklad z amerického originálu: Kancelar (ksbforum.info)

Diskusia: https://ksbforum.info/discussion/421/rozhovor-s-americkym-neonacistom-clenom-praporu-azov#latest


Prvýkrát som sa o Kentovi McLellanovi “Boneface” dozvedel vďaka vyšetrovaniu Vasilija Prozorova, bývalého zamestnanca ukrajinskej bezpečnostnej služby, ktorý teraz na svojom kanáli UKRLEAKS odhaľuje skryté pravdy o Ukrajine.

Potom sám Boneface kontaktoval môjho kolegu Truthseeker77 a chcel spochybniť niektoré správy, ktoré som o ňom na svojom kanáli zverejnil. Rozhodli sme sa, že Bonefacea požiadame o rozhovor, otázky položíme spoločne a Truthseeker77 bude viesť celý “výsluch” amerického neonacistu.

Výsledkom tejto práce bol nielen písomný rozhovor s Mclellanom o jeho pôsobení na Ukrajine, ale aj videá a informácie o jeho minulých problémoch s americkými úradmi a nahliadnutie do myslenia amerického bieleho supremacistu vďaka vynikajúcej práci môjho kolegu.

Kent Ryan McLellan narodený 22. apríla 1990, St. Cloud (Florida). Syn frontmana neonacistickej rockovej skupiny Brutal Attack, už na strednej škole sa stal členom rasistickej organizácie “Americký front”. Prvýkrát bol zatknutý vo veku 18 rokov v septembri 2008 za rasistické graffiti. V roku 2010 si odsedel trest za vandalizmus a bitie imigrantov. V máji 2012 FBI zadržala McLellana a jeho komplicov z “Amerického frontu” za prípravu teroristického činu proti národnostným menšinám na Floride.

V roku 2014 vstúpil do radov “Ukrajinského dobrovoľníckeho zboru Pravého sektora” (DUK RS) a na niekoľko mesiacov sa vrátil do USA, aby pokračoval v riadení Misthanthropic Division a jej náborovej kampane pre Ukrajinu. V januári 2022 sa vrátil na Ukrajinu a vstúpil do práporu Azov.

Kedy si prvýkrát počul o Ukrajine?

O Ukrajine ako o jej politickej situácii; vždy som vedel, že existuje ako národ. To je jasné.

Pokiaľ ide o kontext skinhead/biely nacionalista, tak z videí od Tesaka, v ktorých mal obrovskú sledovanosť na Ukrajine, nielen v Rusku.

Aké organizácie si kontaktoval a ako?

Prvá organizácia, s ktorou som prišiel do kontaktu, bola C14, keďže v tom čase som bol členom Combat 18, čo je jej západný ekvivalent. Kontakt s nimi som udržiaval prevažne cez Vk.com, bolo a stále je ťažké udržiavať stránku na väčšine sociálnych sietí. Môj pôvodný účet na vk.com bol VK.com/Kenthate.

Uverejňoval som informácie, v ktorých niekto v podstate povedal, že hnutie ISIS a národno-socialistické hnutie sú to isté. Tak som uverejnil tézu o Islamskom štáte a ich nenávisti k nacionalizmu, pričom som použil jedno z ich propagandistických videí. Po tom, ako ju C14 zdieľala, ma Francisco kontaktoval. Bol z Misthanthropic Division. Odtiaľ som sa k nim hneď nepridal, ale rešpektoval som veľa ich publikácií. V roku 2012 sme mali krátku roztržku po tom, čo ma FBI zatkla za pomoc pri vedení výcvikového tábora tu na Floride.

Pamätám si, že sa práve začínali protesty v Kyjeve, veľa chlapcov z C14 a v tom čase aj z toho, čo sa stalo Pravým sektorom, (Svoboda, Blue Boys, C-14, Blood and Honor, Slavic Union) sa toho zúčastnili. Netrvalo dlho a všetko sa zbláznilo. Ľudia odchádzali z protestov a jednoducho mizli. Netrvalo dlho a Vodafone prestal fungovať. Tak som vytvoril skupinu chalanov, aby sme v podstate obišli DNS a vytvorili záplatu v sieti, aby sa ľudia mohli navzájom koordinovať.

A person wearing sunglasses

Description automatically generated with low confidence

Lebkáč v radoch Pravého sektora na Ukrajine v roku 2014

Ako si tam cestoval?

Získal som certifikát OSCP v spoločnosti Offensive security (pozn. prekladateľa: certifikát etického hackera), dostal som pas. Dostal som sa tam v roku 2014. Dostal som 9-dňové víza, letenku tam a späť, bez reálneho výhľadu na skutočný návrat. To bolo prvýkrát. V čase, keď som tam išiel, som už viedol Misthanthropic Division v Spojených štátoch.

Aký bol vzťah širokej verejnosti k ultras, nakoľko bola fašistická prevaha otvorená v porovnaní so správami západných médií, koľko ultras tam zhruba bolo?

Verejnosť boli ultras, nech to znie akokoľvek šialene. Všetci boli vlastenci. Vtedy každý vedel, čo sa deje. BBC o tom informovala, Američania o tom informovali. Čo sa týka skupín ultras, nebolo ich až tak veľa, čo sa týka počtu skutočných organizácií. Všetci boli zväčša C14 a “Pravý sektor” pohltil všetko ostatné. Takmer denne organizovali podujatia v každej oblasti, v ktorej neprebiehali vojenské operácie.

Koľko ľudí z cudzích krajín tam bolo?

Medzi zahraničných členov patrilo veľa ľudí z Gruzínska, Lotyšska, Ameriky, Fínska, veľa skinheadov. Pre prípad, že by sa svet čudoval, čo sa stalo so všetkými skutočnými skinheadmi. Všetci odišli na Ukrajinu.

Ktoré skupiny v USA ich podporujú?

Ukrajina už s Američanmi veľmi úzko nespolupracuje. Je tu americký DUK, dokonca aj Misthanthropic Division tu mala svoje vlastné ciele oproti tomu, čo sa tam dialo. Ukrajina to už ma pevne vo svojich rukách. Stačí sa pozrieť na Floridu, to je doslova samý odpad. Bez jasných cieľov ako hnutie, bez cieľov a mimo roku 2014, skutoční militanti nedokázali existovať ako kolektív vo svete Bielej sily. V skutočnosti väčšina milícií, ktoré dnes existujú v Spojených štátoch, sú výsledkom Atom Waffen, a Misthanthropic Division.

Čo si robil počas pobytu na Ukrajine, akých ľudí a odkiaľ si tam stretol?

Nebol som zďaleka prvým človekom, ktorý išiel na Ukrajinu. Poslali sme niekoľko ďalších, stále sme mali v tom všetkom zádrhele. Dalton; Lane, to sú známe osobnosti. Robili sme to úplne na vlastnú päsť, z vlastných vreciek atď. Nikdy som sa nedozvedel, aká bola Laneova situácia a pred čím utekal. Ale až keď sa tam obaja dostali a rozhodli sa žiť na Ukrajine, mali sme dostatočne stabilnú a spoľahlivú trasu, aby sa Američania dostali na Ukrajinu a nezostali uviaznutí na letiskách.

V tejto chvíli som naozaj nevedel, čo si mám myslieť, výcvikový pluk nebol ničím, čo sa dá vidieť u Američanov. Nebol odľudšťujúci. Mnohí z toho, čo sa malo stať Azovom, hovorili po anglicky a povinne sa učili po rusky. Pravý Sektor kontroloval takmer všetko, čo sa týka militantných nacionalistov.

Ako ťa prijali kolegovia z Azova?

Ešte to neboli Azovčania, ale áno, prijali ma dobre. Ukrajinci veľmi nie, kvôli jazykovej bariére. Museli si myslieť, že som retardovaný. Tentoraz ma najprv zaradili k 227. prieskumnej jednotke, čo bola pre mňa riadna facka. Až po vojne som sa právom dostal späť do druhého práporu, k ľuďom, ktorých som poznal.

Aké bolo tvoje nasadenie v Mariupole s práporom Azov?

Počas prvého prechodu Mariupolom, keď konečne opadlo trápne vyčkávanie a atmosféra hustá strachom, sa strieľalo úplne do prázdna a veľa vojakov nevedelo, čo majú robiť. Vrátane mňa. Obyvatelia samotného Mariupola boli silne rozdelení na proukrajinský a proruský postoj. Občas sa medzi nimi vyskytli aj ruskí vojaci, o tom svedčí asi desiatka zajatcov z radov proruských separatistov.

A picture containing person, person, outdoor

Description automatically generated

Zlákala ťa vláda USA alebo ti nejako pomohla?

Pokiaľ ide o vládu. Počas prevratu na Majdane som sa nechal prichytiť, ako učím chlapcov z Ukrajiny DNS poisoning (umiestňovanie falošných informácií do vyrovnávacej pamäte DNS na internete). Chceli si sadnúť a pomôcť. Nechceli mená ani nič iné, ale chceli monitorovať situáciu. Bez tejto podpory by som bol obvinený z porušenia amerického zákona o neutralite. Čo je zákon napísaný v roku 1784.

Bol si svedkom vojnových zločinov spáchaných niektorým z ukrajinských práporov?

Pamätám si, že ešte pred mojím nasadením som počul o bande ľavicových anarchistov, ktorých zabili v Odese. Tornádo bolo zďaleka najstrašnejším zoskupením, aký som v živote videl alebo s akým som mal do činenia. V tom nešťastnom videu z ukrižovania som ani nemal masku. Pamätám si, ako ma nasadili z Kyjeva do Mariupoľa. Uniforma toho, čo sa stalo Azovom, nebola v žiadnom prípade taktická. Povedali nám, aby sme očakávali prítomnosť GRU, ako aj domobrany vytvorenej ľavičiarmi v Donbase. Videl som nejaké svinstvo s prvým obchvatom na Ukrajine. Mariupol môžem naozaj zhrnúť len slovami: ” Je to vojna”. Tu sa stalo veľa ohavného svinstva.

Uskutočňuje sa vypočúvanie. Mal som prácu, kde som veľa vypočúval. Zaobchádzanie s takýmito ľuďmi je u Rusov hádam rovnaké. Pamätám si, ako ma požiadali, aby som odfotil členov Aidaru a Tornáda, ako pózujú s mŕtvolami zlynčovanej tehotnej ženy a muža, o ktorom tvrdili, že je jej manžel. Video sa dá nájsť, má názov “Kikes get the rope”, ale doslova nemá nič spoločné so Židmi (pozn. prekladateľa: Kikes je hanlivé pomenovanie pre Židov). Takúto akciu by som aj tak nepodporil. Tornádo bola divná banda chlapov. Niektorí z nich boli čečenského pôvodu a tam som sa dozvedel o histórii Dagestanu a o šialenstve, ktoré sa dialo v Groznom.

Aké zbrane si si vybral?

Väčšinou som bol strelec. PKM, kalašnikov. Prečo – byť strelcom si vyžaduje znalosť všetkých aspektov. Nie je to len strieľanie naslepo. Musíte rozumieť pechote, musíte rozumieť pancierovaniu. Musíte spolupracovať s ostatnými strelcami a byť schopný byť očami doslova pre všetkých a zároveň byť najviditeľnejším cieľom v poli.

Bez strelcov sú obrnené kolóny nepoužiteľné. Oblasti mimo reťazca, ktoré nie sú viditeľné, musíte dosiahnuť. Musíte byť schopní obmedziť skupinu mužov a manipulovať ich konanie tak, aby robili to, čo chcete. S tým súvisí aj taktika pechoty a schopnosť pracovať s mechanikou PKM, čo nie je jednoduchá zbraň na obsluhu. Najmä keď sa na zbrani z nejakého dôvodu neustále niečo stráca.

Dostal si za to zaplatené? A kým? Dostal ste plat?

Nikdy som nedostal zaplatené, v skutočnosti som sa ekonomicky zruinoval tým, že som odišiel na Ukrajinu. Nevedel som si predstaviť, že by som to robil za nejaké peniaze. Nebol som platený. Nie. V čase, keď sme rokovali so CIA a Pentagónom, (Mariupol). Je pravda, že Pentagón tam počas vojny vykonával spravodajské operácie.

Prečo si sa vrátil do USA?

Nemal som to v úmysle. Poslali ma späť na rozkaz po tom, ako niektorých chlapcov z SBU chytili pri spolupráci s Rusmi, plánovali ma zrejme zabiť v nemocnici SBU v Kyjeve.

Sú ruské jednotky a jednotky DNR dôstojnými protivníkmi?

Rusko v porovnaní s DĽR:

Pokiaľ ide o ruských spojencov, DĽR sú momentálne najlepšími vojakmi v poli. Ich mínometné skupiny boli veľmi presné a často spolupracovali s pechotou, pohybovali sa ako hodinky. Vo všeobecnosti nemali strach zo žiadnych akcií, ktoré vykonávali.

Prvých vĺn ruských vojakov mi bolo takmer ľúto. Letectvo, to je zrejme veľmi skúsené počínanie v ruskom tíme. Ich námorné pechotné tímy použité v Mariupoli nedisponovali schopnosťou prispôsobiť sa. To sú len námorní pešiaci, ja som mal počas prvých týždňov v Mariupole dosť práce ako napríklad vypočúvanie zajatcov, tieto videá som mal na svojom kanáli na youtube. Bolo ich dosť veľa, ktorí nechceli bojovať a ktorí tvrdili, že toto nieje ich boj.

Potom prišiel tretí gardový Spetznaz. Čo bol úplne iný príbeh.

Najhoršie zo všetkého, čo podkopávalo ruský postup, bolo neustále bombardovanie Mariupoľa, pričom sa snažili aj o postup. Aby ste to pochopili, musíte pochopiť, ako fungujú výbušniny. Nezabíja výbuch, ale energia, ktorá sa z nich uvoľňuje. Je to, ako keď sa dostanete do záchvatu pri plnom vedomí, všetko sa pokryje týmto prachom, ktorý všetko sfarbí do vyblednutej žltej farby. Doslova ho môžete ochutnať. Je to chemické svinstvo. Zatiaľ čo pluk Azov, aj DĽR boli teoreticky pôvodom z Mariupoľa a Doneckej oblasti, ruská pechota sa na nepriateľskej pôde často strácala.

Zdalo sa, že práve chlapci z DĽR a LĽR sa vedeli v Mariupole orientovať oveľa lepšie. Boli obávaní. Druhý prápor (Azov) a oni (Sparta) majú historický spor, ako viete. Nikdy nie je ľahké pohybovať sa alebo udržiavať úroveň úplnej spôsobilosti, keď na vás strieľajú alebo udržiavajú veľké napätie. Podarilo sa im to. Musíte ich rešpektovať aj mimo ihriska.

Graphical user interface, text, application, chat or text message

Description automatically generated

Si v priamom kontakte so svojimi starými kamarátmi?

S viacerými z nich hovorím denne. Frostovik mal väčšinu mojich záberov spolu so sebou ako svoje vlastné. Dávid Ruslan tiež. Ten chlap je zviera. Bol som s ním, keď prišiel o nohu. Pri útoku zahynul ďalší člen Azova.

Vrátiš sa do boja?

Nie som si úplne istý, či sa vrátim. Závisí to od môjho zdravia. Mal som otravu ťažkými kovmi, ešte stále prebieha chelatačná terapia z celého toho utrpenia. Podporujem Azov, a to v plnej miere. Ale nepodporujem NATO, ani EÚ, ale v konečnom dôsledku mám pocit, že ak sa NATO zapojí, nebude nič, čo sa týka nacionalistu, za čo by stálo bojovať.

Ako vidíš tento konflikt z geopolitického hľadiska?

Americké zasahovanie na Ukrajine spôsobilo ruskú inváziu. Ukrajinskú vojnu možno jednoducho zaradiť podľa dvoch perspektív, nacionalistickej vojny a Zelenského vojny. Zelenský, to sú mocnosti a nacionalisti sú samozrejmosťou.

Je potrebné poznamenať, že;

Ukrajinská vláda sa pokúsila postaviť na lavicu Azov a DUK pri troch rôznych príležitostiach. Raz sa ich užitočnosť pre režim NATO vyčerpala. Šéf Pravého sektora dokonca pred svojím zavraždením v Kyjeve povedal: “Na Majdane sme ešte neskončili”.

Toto je jednoznačne tretia svetová vojna. Chcel by som, aby sa Rusko jednoducho vrátilo domov, a kým vláda v Kyjeve bude krehká, aby sa uskutočnila ďalšia (majdanská) revolúcia. Nevidím tu Rusko ako obeť, ale vidím ho ako vyprovokované. Mimo všetkých sfér rozumu musia byť ľudia schopní vidieť, že tu nie je všetko čiernobiele. V skutočnosti nám táto vojna len pomohla získať odmietnutie (Ukrajiny) pre vstup do NATO. Túto vojnu s Ruskom nikto nechce. Neverím, že Ukrajina má v budúcnosti nejaké problémy s jadrovým potenciálom Ruska. Rusko zvládne prehru s Ukrajinou, ale nevidím, že by Rusko zvládlo prehru, ak do toho skočí NATO. Dáva to zmysel? Moskva nebude Berlín v roku 1945. Pokiaľ vojna zostane na Ukrajine, nemyslím si, že je jadrová vojna vo výhľade.

Čo si myslíš o tom, ako o tom informujú západné médiá?

Keď ide o fašistov na Ukrajine, je tam tona liberálneho bielenia (pozn. prekladateľa: white washing): “Nacisti neexistujú” “Azovský prápor a Azovský pluk sú odlišné ” , “Z Azova odstránili všetkých nacistov”. Vieme, že toto všetko je lož, a pre človeka, ktorý to poznal a bol tam; vidím, že je to čistá neúcta a pošpinenie odkazu mnohých tých, ktorí zahynuli. Je jasné, že nevedia, čo si o tom majú myslieť. Vyjadrujem sa proti bieleniu nacionalistov médiami. Napriek tomu, že nás roky odsudzovali a dokonca sa Ukrajinci v istom momente pokúšali násilím úplne vykoreniť Azov. Twitter používam najmä na trollovanie (západnej) ľavice, pretože podľa nich ukrajinská armáda nie je plná nacionalistických ideálov.

Text

Description automatically generated

Takže vlastne dokážeš pochopiť, čo sa stalo. Uznávaš, že bolo chybou, že si išiel na Ukrajinu?

Ukrajinu neľutujem. Len nedokážem dostatočne jasne povedať, že nacionalisti na Ukrajine nie sú rovnakí ako nacionalisti tu v USA, ktorí sú v podstate všetci incestní. Mám pocit, že vojna, ktorú vedú nacionalisti, je úplne iná ako tá, ktorú vedie štát. Viem, že sa masovo oslavovalo, keď Ukrajinu odmietli prijať do NATO.

Všimol som si, že veľa Američanov ani nevie, že existujú národy ako Osetsko, gruzínska invázia do takýchto miest, a tak ďalej. Jednoducho si myslia, že Rusko sa rozhodlo bezdôvodne bombardovať nejaké miesta. Podobne ako v druhej svetovej vojne, všetko a každý krok mal svoj dôvod. Ukrajina bohužiaľ uviazla uprostred toho. Dokument o komorníkovi bije do očí. Spojené štáty boli v mieri len 22 rokov svojej existencie. Právo udržiavať námorníctvo, (námorná pechota je vo vlastníctve ministerstva námorníctva, hoci ju kontroluje prezident) nás udržiavalo v stave konfliktu, čo samozrejme udržiava armádu v tempe. Obamova administratíva americkej armáde ublížila. Veľmi. Ťažko povedať, aké straty ako národ utrpíme, ak tam umiestnime vojská.

Mal si fašistickú výchovu? Niekto v tvojej rodine ti napĺňal hlavu touto ideológiou? Len som zvedavý. Médiá USA/CIA vymyli Američanom mozgy, aby nenávideli Rusko. Stalo sa to aj v tvojom prípade?

Úprimne povedané, vyrastal som na severe. Keď som bol pôvodne skinhead, bol som tradičný. Do politiky som nemal čo hovoriť. Mal som 12 rokov. Nevedel som, aký veľký problém je môj otec, keďže žil v Anglicku. Dokonca aj keď som vyrastal a nakoniec som sa dostal do politiky, požiadali ma, aby som o tom nehovoril, pretože by to ľudí naštvalo, v zmysle, že by som vyzeral, že mám na niečo nárok. Tak som to nerobil. V americkej fronte som sa dostal pod vedenie Davida Lyncha, Marka Faella a Jamesa Porozza. Najinteligentnejší ľudia, akých som poznal, mali odlišné názory a vytvoriť si vlastný názor bolo pre nich veľkou vecou. Myslím si, že James je vlastne z nejakého dôvodu za Rusko. Dave je mŕtvy a Mark odišiel do dôchodku po zatknutí FBI.

Sleduj: https://t.me/UkraineHumanRightsAbuses

Sleduj: https://t.me/RussianBaZa