systém / zriadenie

všetky články rubriky

 • Demokracia bohatých

  Ste bohatí? Nie? Potom sa neobťažujte s účasťou vo voľbách – je to zbytočné. — O korelácii príjmov voličov a konania zvolených.–

 • UNiverzálne prevzatie moci

  Tam hore vo veži moci zo slonoviny sa ponáhľajú. V ústredí OSN už neskrývajú skutočné ciele tejto nadnárodnej organizácie. Napriek korupčným škandálom, ktoré nemohol ignorovať ani mainstream, sa OSN doteraz všemožne snažila vystupovať ako mierumilovný patrón “globálnych spoločných statkov” (GCG), ako ochranca ľudských práv, oceánov, ozónovej vrstvy a Antarktídy. Nové dokumenty z globalistického kruhu vo “Veľkom jablku” – “Our Common Agenda Policy Briefs” – dokazujú, že OSN nemá na mysli nič iné, len sa konečne stať formálnou svetovou vládou.

 • Iné východisko

  Zatiaľ čo sa každý politický diskurz zužuje na rozhodovanie medzi „diktatúrou alebo demokraciou“, čo je vždy pasca vedúca k neslobode, skutočne slobodná možnosť sa zvyčajne ignoruje. Nie je to nová myšlienka, existuje už takmer dve storočia a historicky vyprodukovala veľké hnutia, ktoré opakovane dokázali dosiahnuť slobodu a sebaurčenie, no vždy sa stali obeťou mocenskej politiky […]

 • Blaf zvaný BRICS

  Aj keď sa štáty navonok zmietajú v konfliktoch, aj keď vojny, obchodné embargá a sankcie dominujú každodenným správam a finančné elity ľuďom naznačujú, že svetové hospodárstvo je na pokraji kolapsu: na úrovni viacrozmernej geostratégie ťahá všetkých 193 členských štátov OSN za jeden povraz. Všetky majú rovnaký hlavný cieľ: zavedenie technokratického, totalitného a globalizovaného modelu moci.

 • BRICS – kľúčový nástroj pre nastolenie nového svetového poriadku

  Od čias vzniku tejto organizácie až dodnes existuje zarážajúci rozpor medzi propagandou vychvaľujúcou BRICS ako alternatívu ku globalistickému medzinárodnému systému a ich oficiálnymi dokumentami. Zatiaľ čo propaganda vykresľuje túto iniciatívu ako veľký zlom, prameniaci z vôle rozvíjajúcich sa ekonomík oslobodiť sa spod imperiálnej nadvlády kolektívneho Západu, oficiálne dokumenty naopak jednoznačne preukazujú poslušnosť voči agende, ktorú stanovili globalisti na vytvorenie unipolárneho svetového poriadku pod jedným veliteľským centrom.

 • Indoktrinovaný mozog

  Trvalé prijatie tohto hlboko antikultúrneho vývoja si vyžaduje kolaps mentálneho alebo psychologického imunitného systému celej ľudskej rasy. Cieľom je „Veľký mentálny reset“, ktorý ľudstvu zmení duševný stav tak, aby bolo pripravené prijať nový totalitný operačný systém, hoci je v skutočnosti nezlučiteľný s ľudskou prirodzenosťou.

 • Práca ako fetiš

  Je základnou súčasťou našej spoločnosti: závislá práca. Každý deň putujú milióny na svoje pracoviská, aby si odpracovali svoj pracovný deň. Zdá sa to také prirodzené, také normálne, že sa nad tým väčšina ľudí ani nezamýšľa. Napriek tomu je závislá práca nielen zlodejom energie, ale aj systémom otroctva, ktorý ľudí uväzňuje v závislosti a neslobode. Vo svojej súčasnej podobe by vôbec nebola potrebná.

 • Prečo kresťanské národy, a najmä ruský, sa dnes nachádzajú v žalostnom stave

  Tak, ako podstata Kristovho učenia (tak, ako všetko skutočne veľké) je jednoduchá, jasná, všetkým dostupná a možno ju vyjadriť stručne: človek je Božím synom, — tak podstata Pavlovho učenia je umelá, temná a absolútne nepochopiteľná pre každého človeka, ktorý nie je zhypnotizovaný. S komentárom VP ZSSR.

 • Záleží na nás, či budeme žiť slobodne alebo ako otroci globálnej elity

  Radovanov rozhovor so svetoznámou indickou aktivistkou a spisovateľkou Vandanou Shivou. O zelenej revolúcii a GMO v poľnohospodárstve, veľkom resete, udržateľnosti, pandémiách a Gándhího zásadách ako možnej inšpirácii pre vytváranie nového sveta. Musíme sa na potraviny pozerať tak, ako sa na ne pozeralo odjakživa – ako na liek, ako na výživu, nie ako na tovar, ktorý […]

 • Kľúč ku slobode

  Vzhľadom na bezbrehú korupciu tých, ktorí sú pri moci, očividné lži, prerozdeľovanie do vreciek už bohatých prostredníctvom štátu, stupňujúce sa diktátorské pomery, ktoré nám berú čoraz viac práv a ženú nás čoraz hlbšie do závislosti a teraz do hospodárskeho kolapsu historických rozmerov, sa šíri pochopiteľná nespokojnosť. Čoraz viac ľudí je nespokojných s politikou vládnucich predstaviteľov, vychádza do ulíc a oprávnene požaduje rôzne odstúpenia a trestné stíhanie zodpovedných osôb. Prevláda presvedčenie, že ak budú zodpovední ľudia odvolaní z funkcií a nahradení inými, všetko sa zlepší. Stačí, aby boli pri moci “správni ľudia”.

 • Ku koreňu

  V dnešnej dobe považujeme veci také, aké aktuálne sú, za niečo dané. Niektorí ľudia majú peniaze a moc, iní nie. Niektorí sú chudobní, iní bohatí a my sme si zvykli, že bohatí udeľujú príkazy chudobným. Vlády rozhodujú nad našimi hlavami o našich životoch a nezriedka tým spôsobujú značné škody.

 • Opustime školu poslušnosti

  Projekt inšpiruje. Nemajú tu byť osoby, ale ľudia, nemajú tu byť triedy, ale spoločenstvo, nemajú tu byť predmety, ale slobodné učenie. Aby sa to podarilo, musíme sa oslobodiť od indoktrinácie posledných desaťročí a storočí, ktorá nám zanechala paternalistický, hierarchický vzdelávací systém založený na poslušnosti a podriadenosti.

 • Anatómia filantropata: Sny o democíde a diktátorstve

  Možno si myslíte, že myšlienka, že filantropi sa pokúšajú zlikvidovať veľkú časť obyvateľstva, je absurdná a každý, kto to tvrdí, je konšpiračný teoretik šíriaci dezinformácie.

 • Menej je viac

  Stále lepšie, stále viac, to bolo po stáročia motto väčšiny ľudských civilizácií. Existuje všeobecne rozšírená viera, že technologický pokrok nakoniec privedie ľudstvo do technického a digitálneho raja, v ktorom budú všetci žiť šťastne a spokojne, oslobodení od utrpenia a smrti. Realita však ukazuje niečo iné.

 • Globální evoluční proces

  V dlouhodobém horizontu existují jen dvě finální varianty, zacyklení ve slepé uličce nebude Shora opět dlouhodobě povoleno, stejně jako “minule”: buďto lidstvo vybuduje globální civilizaci spravedlivosti v řečišti Záměru, čímž splní své předurčení na stávající etapě existence, nebo se samo zahubí a zmizí z povrchu zemského, načež bude evoluční proces pokračovat zárodkem nové globální civilizace, i když ne nutně na základě druhu Člověk Rozumný, který se ve výsledku ukázal Člověkem Nerozumným.

 • Letecky o systéme v ktorom žijeme

  Za ukradnuté peniaze po celom svete je možné si v podmienkach liberálneho KaPíku kúpiť takmer všetko – celé politické strany, vytvoriť globálne “neziskovky”, financovať “správne” média , “vedu-pavedu”, religiózne kulty až po vysokofrekvenčné “fest-i-valy” pre mládežníkov, aby sa nafetovaní a spití radšej váľali na hnojisku dejín, namiesto toho, aby sa aktívne podieľali na budovaní lepšej SpoloCnosti.. Takže nadávať na Fica, Orbána, Merkel, Trumpa…atď. je pri hlbšom chápaní “globalizácie”, ako sa hovorí, mimo mísu… Akú majú reálnu moc?