2 minúty

Záleží na nás, či budeme žiť slobodne alebo ako otroci globálnej elity

Click here to display content from YouTube.
Learn more in YouTube’s privacy policy.

Radovanov rozhovor so svetoznámou indickou aktivistkou a spisovateľkou Vandanou Shivou. O zelenej revolúcii a GMO v poľnohospodárstve, veľkom resete, udržateľnosti, pandémiách a Gándhího zásadách ako možnej inšpirácii pre vytváranie nového sveta.

Musíme sa na potraviny pozerať tak, ako sa na ne pozeralo odjakživa – ako na liek, ako na výživu, nie ako na tovar, ktorý sa má zvážiť a prepraviť v kontajneroch. Oni tvrdia, že ekologické systémy nemôžu uživiť svet. No my sme jediní, ktorí skutočne kŕmia svet. Oni živia zisky chemického priemyslu, kartelu na výrobu jedov.

Teraz v Európe, v jej srdci, spôsobujú hlad a energetickú chudobu. A nazývajú to krízou životných nákladov. Ja tomu hovorím odopieranie slušného života. A jediný spôsob, ako sa aj Európania dokážu dostať z tejto krízy, je uvedomiť si, že musíme vziať do vlastných rúk našu schopnosť vyrábať veci, pestovať potraviny, vyrábať energiu, a nie byť obeťou systému, ktorý je navrhnutý tak, aby nás tlačil do hladu, aby nás tlačil do zúfalstva, aby sme si nemohli zohriať svoje domovy. 

Rozhovor provedl Radovan Dluhý, přeložil David Formánek.

Stránky Radovana: www.radovan.org

Kompletný pôvodný článok a prepis videa na prečítanie: Otevři svou mysl