12 minút

Kód kontroly

Americkí zdravotníci zavádzajú digitálny kód diagnózy WHO – vláda tak bude mať okrem iného prístup k statusu očkovania pacientov.

Je čoraz ťažšie im uniknúť. Doteraz neexistoval jasný spôsob, ako identifikovať tých, ktorí sa rozhodli odmietnuť experimentálnu mRNA vakcínu – to sa teraz mení. USA práve schválili a prijali nový digitálny diagnostický kód WHO pre neočkované osoby. Okrem iného to môže znamenať, že v budúcnosti bude každý lekár pracovať pre vládu a pacienti budú čoraz “transparentnejší”. Lekári, ktorí nespolupracujú a neodovzdajú všetky požadované údaje úradom, môžu stratiť nárok na úhradu. Sotva si to niekto z nich bude môcť dovoliť. Pasca by mohla zaklapnúť práve u neočkovaných ľudí, ak by sa rozpútala nová vírusová hystéria.

od Leo Hohmann

Zdravotnícky priemysel používa množstvo medzinárodných kódov na fakturáciu Medicare-Medicaid a súkromných poisťovní, ale nejde len o fakturáciu.

Tieto kódy sú súčasťou systému Medzinárodnej klasifikácie chorôb (MKCH), ktorý vytvorila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) pri OSN, a čoskoro budú oveľa invazívnejšie.

Tento systém bol pôvodne vytvorený po druhej svetovej vojne na sledovanie diagnózy závažných ochorení v rámci populácie. V priebehu rokov však došlo k jedenástim významným revíziám a s každou revíziou sa údaje zozbierané o každom jednotlivcovi stali presnejšími a komplexnejšími.

Podľa webovej stránky WHO je teraz možné kódovať viac ako 1,6 milióna klinických situácií.

Zároveň sa zvyšuje tlak, takže pre lekárov je už nemožné, aby im poisťovne preplácali náklady, ak nezadajú všetky požadované údaje.

V článku z apríla 2016 v časopise American Journal of Neuroradiology sa uvádza:

“V priebehu rokov sa spolu so systémom kódovania lekárskych postupov CPT (Current Procedural Terminology) stal neoddeliteľnou súčasťou platobnej infraštruktúry systému zdravotnej starostlivosti v USA.”

Po prijatí zákona o dostupnej zdravotnej starostlivosti (Obamacare) Kongresom v roku 2012 sa systém ICD zmenil na systém elektronického spracovania údajov. Digitalizácia zdravotných záznamov bola po dvoch odkladoch zo strany Kongresu plne implementovaná prechodom na ICD-10 v roku 2016.

Odvtedy bol vytvorený číselný kód pre takmer všetky možné diagnózy – a pre niektoré, na ktoré by ste nikdy nepomysleli. Vyhľadajte “grazy ICD-10 codes” a uvidíte, o čom hovorím.

Presuňme sa do apríla 2022. Vtedy federálne Centrum pre zdravotnú starostlivosť a lieky (CMS) oznámilo nový kód, ktorý by mal znepokojovať každého, kto je bdelý a uvedomuje si rastúcu medicínsku tyraniu. Po niekoľkých odkladoch bol nový kód zavedený v októbri 2022 a od januára 2023 bude k dispozícii takmer všetkým klinikám a nemocniciam.

Čo je to ten nový kód? Je to kód Z28.310. Je to kód pre veľmi zvláštnu “diagnózu”, pretože to vôbec nie je diagnóza, ale zásah do súkromia, ktorý sa pravdepodobne v budúcnosti použije proti mnohým ľuďom. Ide o kód, ktorý váš lekár zadá do počítačového systému, ku ktorému majú prístup štátne a súkromné zdravotné poisťovne, aby ich informoval o stave vášho očkovania proti Covidu.

Ide o medzinárodne uznávané kódy pre veľmi špecifické zdravotné stavy, ktoré sú dôležité pre poisťovne a úrady. V prípade, že sa nachádzate v zahraničí a máte zdravotný problém ktorý je potrebné liečiť, sú dostupné po celom svete.

Nedávno som robil rozhovor s lekárom, ktorý ordinuje v stredozápadnom štáte a má plnú akreditáciu nemocnice. Meno tohto lekára zostáva v anonymite, pretože ak by vyšlo najavo, mohol by prísť o prácu. Dňa 12. januára ma informoval, že v jeho štáte vstúpil do platnosti kód Z28.310.

“Včera, 11. januára, sa prvýkrát objavil v nemocničných záznamoch, ktoré som videl,” povedal mi lekár.

Ak diagnózy nie sú správne zadané, lekár nemusí dostať úhradu nákladov. Keďže tento nový kód je teraz oficiálne vyžadovaný štátnymi a súkromnými poisťovňami, lekári budú mať pravdepodobne “motiváciu” pýtať sa na stav vášho očkovania, povedal. To znamená, že ak sa vláda rozhodne, že tieto údaje sa dajú dobre využiť, budú mať z toho finančné výhody.

Netušil som, že lekári sa takto kupujú.

Zdá sa, že tento systém je spôsob, akým vojensko-priemyselno-biomedicínsky komplex identifikuje a vyradí tých, ktorí sa podriadili ich digitálnemu identifikačnému systému, na začiatku ktorého je “najnovšie” očkovanie – nekonečné očkovanie. Ako povedal zosnulý Dr. Zev Zelenko a ďalší, toto neustále očkovanie bude “vstupnou bránou do transhumanizmu”.

Mocní v OSN a Svetovom ekonomickom fóre majú “potrebu vedieť”, keď ide o tých, ktorí odmietajú túto démonickú transformáciu ľudskej rasy, ktorú transhumanisti nazývajú “upgrade” na “ľudstvo 2.0”.

“Nikdy som ešte nepoužil tento kód diagnózy a nikdy by som ho pre pacienta nepoužil,” povedal mi lekár v následnom rozhovore tento týždeň. “Do minulého týždňa som ani nevedel, že existuje.”

Vysvetlil, že Z28.3 je kód diagnózy pre nedostatočné očkovanie vo všeobecnosti, ale ďalej sa spresňuje.

“Je nešpecifický,” vysvetlil lekár. “Ale v prípade Covidu pridali 1 za 3 (Z28.31), takže Covid je jediná vakcína, pre ktorú je špecifický. Potom pridali druhú číslicu, ak je pacient čiastočne očkovaný a nebol preočkovaný.”

Tieto kódy by mohli byť čoraz špecifickejšie, až po kódy, ktoré by označovali, prečo niekto odmieta neúčinné a nebezpečné – ale veľmi výnosné – injekcie Big Pharma.

Lekár mi povedal, že videl kód diagnózy pacienta, ktorý odmietol vakcínu kvôli svojej schizofrénii.

“Mnohí ľudia so schizofréniou sú paranoidní voči injekciám a inej liečbe, takže ich lekári ich na základe toho klasifikujú ako nevhodných na očkovanie,” povedal lekár.

Nie je teda potrebné mať príliš veľkú predstavivosť, aby sme pochopili, ako sa dá tento systém zneužiť.

Čo ak neustále odmietate očkovať sa vakcínami, ktoré vám odporučil lekár? Mohla by vám byť diagnostikovaná duševná choroba? Lekár, s ktorým som hovoril, súhlasil, že to nie je prehnané. A keď vám diagnostikujú duševnú poruchu, môžete stratiť mnohé zo svojich ústavných práv. V podstate sa stávate občanom druhej kategórie.

“Teoreticky môže schizofréniu diagnostikovať každý lekár, ale zvyčajne vás odkáže na psychiatra, ktorý stanoví diagnózu,” povedal.

A to nie je jediná vec, ktorej sa dá v súvislosti s týmto novým diagnostickým kódom obávať.

Tu to bude zaujímavé. Na stretnutí skupiny G-20, ktoré sa konalo v novembri 2022 v Indonézii, vydali lídri 20 najväčších ekonomík sveta spoločné vyhlásenie, v ktorom vyzvali štáty sveta, aby zaviedli globálny systém digitálnych očkovacích pasov založený na normách stanovených WHO, ktorý by nútil medzinárodných cestujúcich mať v mobilnom telefóne digitálny identifikátor očkovacieho pasu. Bez tohto pasu by človek “nesmel” cestovať mimo svojej domovskej krajiny, pokiaľ by nebol nelegálnym migrantom, ktorý sa snaží dostať do USA alebo Európy z “nerozvinutej” alebo “menej rozvinutej” krajiny.

Z článku v časopise Forbes z februára 2022 tiež vieme, že takmer polovica amerických štátov už v tom čase podpísala zmluvy a vytvorila infraštruktúru na zavedenie digitálnych očkovacích pasov, aby sa rovnaký systém mohol časom použiť na kontrolu alebo aspoň monitorovanie cestovania Američanov mimo ich štátov.

Ďalej je tu snaha Svetového ekonomického fóra o vytvorenie inteligentných miest, nedávno premenovaných na “15-minútové mestá“, ktoré by monitorovali a obmedzovali cestovanie mimo vlastného mesta. Sledujete ma? Zavádza sa digitálny systém, ktorý by dokázal v danom čase uzatvoriť celé populácie. Stačilo by vyhlásiť “medzinárodnú zdravotnú pohotovosť” alebo “regionálnu pohotovosť” a USA a EÚ robia všetko pre to, aby túto právomoc preniesli na WHO v podobe novej zmluvy o pandémii.

Ako sme sa dozvedeli od Yuvala Noaha Harariho, hlavného poradcu Klausa Schwaba a Svetového ekonomického fóra, plánom je nainštalovať túto technológiu digitálneho dohľadu nielen do mobilných telefónov, ale aj “pod kožu”.

Click here to display content from YouTube.
Learn more in YouTube’s privacy policy.

Surveillance Under The Skin | Dr. Yuval Noah Harari

Lekár zo Stredozápadu vysvetlil lekársku terminológiu s názvom Meaningful Use (zmysluplné používanie) a to, ako sa používa na zhromažďovanie osobných identifikačných údajov o pacientoch.

“Ak ste sa niekedy zamýšľali nad tým, prečo sa vás pýtajú na krvný tlak a hmotnosť vždy, keď idete k lekárovi, je to preto, že nemocnice a lekári dostávajú peniaze, keď poskytujú údaje “Meaningful Use”. Dostávajú vyššiu odmenu. Dostávajú bonusy. Lekári majú mesačné stretnutia so zamestnancami a administratívou, a tak dostávajú viac úhrad, dostávajú viac peňazí, keď poskytujú tieto “zmysluplné” údaje.”

Ďalej vysvetlil, že ak systém kódovania ICD-10 vyžaduje, aby lekári v rámci údajov Meaningful Use zisťovali stav očkovania Covid u svojich pacientov, zahrnú ho do svojich zdravotných záznamov a za poskytnutie týchto informácií úradom dostanú peknú provízu.

“Pri každej návšteve lekára sa z vás budú snažiť dostať tieto informácie,” povedal.

Za prezidentovania Baracka Obamu a po prijatí zákona o dostupnej starostlivosti USA rozšírili svoj systém ICD. Predtým sa v USA používal systém ICD-9, ktorý vyžadoval menej špecifické a menej invazívne informácie o pacientoch. “Ale so systémom ICD-10 sa zrazu stali veľmi špecifickými. Namiesto hypertenzie potom uviedol: Je hypertenzia spôsobená tým, že trávite príliš veľa času s vašou svokrou, alebo je to spôsobené niečím iným, nech už je to čokoľvek. Stalo sa to veľmi konkrétnym.”

Vládna webová stránka CMS uvádza:

“ICD-10 obsahuje oproti ICD-9 aj významné zlepšenia v kódovaní služieb primárnej starostlivosti, vonkajších príčin úrazov, duševných porúch a prevencie zdravia. Rozsah a presnosť súborov kódov ICD-10 odrážajú pokrok v medicíne a medicínskych technológiách a zahŕňajú ďalšie podrobnosti o socioekonomických aspektoch, stavoch ambulantnej starostlivosti, problémoch životného štýlu a výsledkoch skríningových testov.”

Inými slovami, kódovanie ICD-10 sa stalo nástrojom na komplexné hodnotenie údajov o osobných životných osudoch Američanov.

Keď bola MKCH-10 zavedená, Americká asociácia dôchodcov (AARP) dostala mandát na správu programu v USA.

A systém sa sprísnil:

“Ako lekár musíte používať systém ICD-10, aby ste dostali úhradu,” povedal mi môj lekársky zdroj.

Aj keď nemáte štátne alebo súkromné poistenie a všetko si platíte z vlastného vrecka, každá diagnóza je zaznamenaná v systéme.

” Akonáhle prídete do kontaktu so zdravotníckym systémom, zaznamená sa kód ICD-10 a priradí sa vášmu zdravotnému stavu,” povedal. “Všetky tieto údaje sú uložené v centrálnej databáze vytvorenej za Obamu, aby elektronické lekárske záznamy (EMR) mohli navzájom komunikovať.”

“Nikto o tom nehovorí,” povedal mi.

Obamacare prinútila všetkých lekárov používať systém EMR, aby dostali úhradu.

“Ešte pred ôsmimi alebo desiatimi rokmi mnohí lekári pracovali s lekárskymi kartami. To všetko je teraz digitalizované.”

Podľa webovej stránky WHO táto agentúra OSN už zaviedla “vylepšený” systém ICD-11 a pracuje na tom, aby ho jednotlivé krajiny prijali.

Keď federálna vláda USA zaviedla ICD-10, dotovala prechod a ponúkla bezúročné pôžičky a granty, ktoré mnohé lekárske praxe využili na zaplatenie modernizovaných softvérových systémov EMR.

“K dispozícii boli poskytnuté stovky miliónov dolárov, ale následne musel úrad získať prístup k záznamom pacientov, kedykoľvek chcel,” povedal lekár. “Teraz nemôžem dostať náhradu, ak neprejdem cez tento systém. Prakticky každý lekár je teraz súčasťou tohto systému.”

Sumár:

Dávajte si pozor, aké informácie poskytujete svojmu lekárovi, pretože v podstate všetci teraz pracujú pre vládu. Sú zaviazaní vláde, ktorá im prepláca náklady.

Ak vám lekár kladie príliš veľa otázok, ktoré zjavne nesúvisia so zdravotným problémom na ktorý sa liečite, mali by ste si nájsť nového lekára.


Leo Hohmann je skúsený investigatívny novinár a autor, ktorý už desaťročia skúma a píše o vzdelávaní, imigrácii, kriminalite, politike a náboženstve. Jeho najnovšia kniha “Stealth Invasion” vyšla v roku 2017.


Poznámka redakcie: Tento text vyšiel na stránke leohohmann.com 17. januára 2023 pod názvom “Lekári zavádzajú digitálny kód diagnózy WHO pre nevakcinovaných”.

Toto dielo je licencované pod licenciou  Creative Commons ( Uvedenie autora – Nekomerčné – NoDerivatives 4.0 International ). Môžete ho distribuovať a reprodukovať za predpokladu, že budete dodržiavať licenčné podmienky.

Preklad z nemeckého originálu “Der Überwachungscode”: Milo s pomocou DeepL

Diskusia k článku: https://ksbforum.info