6 minút

Několik úvah k demonstraci 3.9.2022 v Praze

Foto  (IMAGO / CTK Photo / IMAGO / Michal Kamaryt)

  • Účastnilo se zhruba 70 000 lidí. Podle některých odhadů ještě více. Podle popisu přímého účastníka nebyly žádné problémy, žádné komplikace. Nikde žádné provokace – až na jeden případ, avšak lidi si jen poodstoupili a dotyčného vyvedla policie. Nikdo nic neničil, řečníci řečnili a dokonce celkem k věci, policie dohlížela, ale nebuzerovala a pokud někdo potřeboval zdravotníka, utvořila se ulička aby mohl být ošetřen a nikdo nepřekážel. Skoro až taková…sametová.. . Podle vyjádření organizátorů jen první. Další budou následovat na jiných místech – především ve velkých městech.
  • Co chci říct je, že něco tak relativně velkého se nemohlo zformovat samo od sebe. Má to své organizátory a za těmi zase stojí určité zájmové skupiny. Demonstrace 70 000 lidí nemohla jít mimo zorné pole speciálních služeb a i když byla proti fialovému hnusu a příslušným ,,kolektivním hodnotám” jimiž jsou nositeli, nikde žádná provokace, nikde žádné střety. Nikde žádných milion chvilek pro demenci atp.. Jediný, kdo si dovolil protestující označit za proruské šváby byl fiala, ale ten už jako takový nemá co ztratit. A to se demonstrace konala v nejliberálnějším místě ČR jenž je dokonale protknuté všemi moderními ,,hodnotami”.
  • Co se ze zmíněného dá odvodit? Očividně nebyl zájem o provokace. Na jedné straně je to do jisté míry dáno určitou zvyšující se kulturou demonstrací, kdy před samotným konáním akce kolují instrukce, jak se chovat či nechovat v případě provokací, dále možná také počtem protestujících, ale především, dle mého, nebyl zájem na provokacích. Neměly na tom zájem ani silové složky, ani příslušné služby, ani protestující samotní. A atmosféra byla skvělá – pozitivní.
  • O co teda jde? Jen o ovoce globální politiky. Postupný odchod Bretton-Woodského dolarového systému a změna řízení ne prostřednictvím ovládání světového kapitálu, ale prostřednictvím světových (především surovinových) zdrojů. RF dokázala, že suroviny implikují kapitál, nikoliv kapitál suroviny. Jinak řečeno – můžu být finanční centrum, ale pokud mi surovinové centrum nedodá plyn (suroviny)…finanční centrum si plyn nevyrobí, kdežto surovinové centrum si může zajišťovat i finanční služby… tudíž se prohodily patra pyramidy. A jelikož se prohodily patra pyramidy, můžou vznikat nároky, jako např. stažení NATO za hranice z roku 1997 atp…
  • A to je příčina důsledku – téhle první demonstrace. Řekl bych, že dochází ke konsenzu napříč zájmovými skupinami (nejen v ČR) ať už je jejich postoj vůči RF jakýkoliv. Bez dodávek energonosičů za rozumnou cenu mnohé z nich zaniknou dříve, než se je podaří nahradit a nebo přejít na jiné technologie v dostatečném měřítku (vodík). Tudíž toto a ,,přeskládání pater pyramidy” vnímám jako důvod tak hladkého průběhu demonstrace, kterážto je jen důsledkem, ale nikoli příčinou.
  • Mám za to, že ohledně budoucího vývoje bylo jasno dávno dopředu – konkrétně už v době, kdy Zeman jmenoval fialový hnus a souhlasil s Lipavským, coby ministrem zahraničí. Zde je naprosto logické, že byla jmenována skupina zbytečných, naprosto nedostatečných intelektuálů. Kdokoliv by se v posledních volbách dostal k moci, tak shoří jako papír na pozadí globálních změn a stane se nevolitelný. Tudíž byla otevřena cesta fialovi a spol. jako potravě pro politická děla. Fiala se svým typickým charizmatem odvede svou práci – prokodrcá se s ČR novým globálním vlivovým rozdělením, přetrpí odstřihnutí od starých vlivových pák (které jej samy zahodí) a až budou klíčové zájmové skupiny připraveny – resp. až bude vyřešen vztah ČR – RF bude odejít.
  • Ona celá ta demonstrace, resp. ten demonstrační proces, který bude probíhat ve svém důsledku je jen o vztahu k RF, resp. od upuštění od propagované rusofobie. Protože čím hůře bude, tím více se bude řešit příčina a tím více na přetřes bude přicházet vztah ČR – RF, EU – RF, respektive poznání, že ČR ani Evropská Uhnie Rusko nezmění, takže se buď smíříme a nebo zmrznem.
  • Kdo je jaký revolucionář, kdo je z jaké zájmové skupiny, to je dobře patrné z mnohých rozhovorů všemožných odporníků – pardon odborníků. Poslední jsem komentoval ten, kde jakýsi další nespokojený odborník sice pravdomluvně prohlásil, že bez plynu z RF jsme v loji, ale v zápětí volal na Němce, ať se o ČR postarají, jinak že odejdeme…ale když se postarají zůstaneme pod vlivem…tak nevím, pochválit a nebo shodit z útesu?

Ve světle tohoto všeho získává i ona umělá energetická krize určité pochopitelné obrysy své účelnosti coby nástroje k přerozdělení globálních sfér vlivu – není totiž možné nechápat k čemu taková krize povede a myslet si, že nepřítele porazím tím, že vyhladovím vlastní průmysl a dobrovolně zmrznu…pak totiž stačí, když si ,,nepřítel” uprostřed mé bídy odkašle a lehce poukáže na to, že všechno to co mi chybí můžu mít, jen když trochu změním svůj postoj…a lidi najednou zjistí, že vlastně neví, co jim na těch Rusech tak vadí…

Poznámka: Článok vyjadruje názory autora a nemusi sa zhodovať s názorom stránky alebo jej redakcie.

Diskusia k článku je možná na ksbforum.info