23 minút

WEF vs. FED v znamení Veľkého resetu

Americký Federálny rezervný systém sa stavia do pozície protihráča Svetového ekonomického fóra v Davose.

Ľudia a inštitúcie, ktorým ide o moc, nikdy jednoducho nerezignujú, keď sa o ich miesto na slnku chcú uchádzať nové vplyvné skupiny. Takže cesta k úplnej moci, k absolútnej vláde, je zodpovedajúco dlhá. A ak sa tento status dosiahne, zvyčajne je krátkodobý. Môžeme predpokladať, že rozloženie síl v hornej časti západnej hodnotovej pyramídy nie je v žiadnom prípade homogénne. V súčasnosti sa dokonca objavujú náznaky antagonizmu, čo pravdepodobne všetci neočakávali: FED, americký federálny rezervný systém, čiastočne oponuje globálnym manažérom zo Svetového ekonomického fóra (World Economic Forum). O tom, či niektorá z týchto organizácií myslí na blaho svetovej populácie ako celku, však možno s istotou pochybovať.

Ak si chceme urobiť veľmi, naozaj veľmi hrubý obraz o geopolitickej orientácii tu uznaných mocenských zoskupení FED a WEF, nezabúdajme, že táto kategorizácia je užitočná len na to, aby sme lepšie klasifikovali a pochopili niektoré udalosti tohto obdobia. Mocenské štruktúry sú určite zložitejšie, previazanejšie a navyše aj dynamické.

Svetové ekonomické fórum (WEF) v Davose sa zasadzuje za “globálny nový začiatok”, veľký reset. Môže to znieť pozitívne, ale poukazuje to na úmyselné ničenie existujúcich štruktúr, čím sa zainteresovaní vonkoncom netaja. Agenda WEF nie je len ekonomická. Riadi sa transhumanistickými myšlienkami, ktoré vychádzajú z ideológie eugeniky. Cieľom WEF je totalitná kontrola spoločnosti, reorganizácia sociálnych spoločenstiev zhora nadol až do najmenších oblastí života ľudí. Dokonca až do bodu, keď sa rozhoduje o tom, ako si v budúcnosti zabezpečíme prežitie ako druh, t. j. ako nám bude umožnené splodiť potomstvo.

A práve preto, že požiadavky davoskej kliky sú také totalitné, nemôžu byť priateľmi mocenskej skupiny stojacej za FEDom. FED (Federal Reserve) znamená americkú centrálnu banku, zároveň aj americký Federálny rezervný systém a takzvanú starú peňažnú šľachtu.

Olaf Scholz len na skok v Číne

Pripomeňme si jednu epizódu, návštevu nemeckého kancelára v Číne začiatkom novembra 2022. Mimochodom, celková dĺžka pobytu v najľudnatejšej krajine sveta bola jedenásť hodín, pričom cesta trvala 23 hodín. Koľko čistého času zostalo na rozhovory s čínskymi predstaviteľmi vrátane ich vedúcich predstaviteľov, si môže každý vyrátavať sám (1).

Čo sme sa mohli dozvedieť o návšteve Olafa Scholza v Číne z masmédií? Vynechajme všetky propagandistické nezmysly – ľudské práva, nebezpečná Čína, chudobný Taiwan, zlá diktatúra, klimatický hriešnik – a hľadajme skutočne zaujímavé informácie. A oni existujú, dokonca aj na ARD. To nemecký kancelár si želal navštíviť Čínu, nie naopak. Požiadal o stretnutie. Určite to nebola hora, ktorá prišla k prorokovi (1i).

S prosebníkom sa zaobchádza ako s prosebníkom. To, ako to prosebník po návrate predostrie svojej rodine, t. j. uspanej nemeckej verejnosti a olivovozeleno ožiarenému vládnemu tímu, bude určite vyznievať inak: vznášal požiadavky, prejavoval svoj správny postoj, poučoval a dokonca dominoval stretnutiu. Kancelár a jeho sprievod sa držali “pravidiel”. V Číne nemôžu robiť podobné triky ako v Nemecku, kde svojich ľudí dlhé mesiace mučili a do istej miery mučia dodnes:

“Už dva dni pred odletom museli novinári, ktorí s ním cestovali, podstúpiť prvý test PCR, o 24 hodín neskôr druhý. Ešte predtým, ako Scholz opustí lietadlo, musí podstúpiť ďalšiu skúšku” (2).

Čína sa nenechá poučovať o ľudských právach, ani Nemeckom. Nemeckí politici a ľudia z médií naozaj poučujú, ale robia to voči nám, ľuďom tu v Nemecku. Tu v Nemecku sa musí zachovávať pocit morálnej nadradenosti, ďaleko od reality, v príbehu veriacich pre veriacich, v bubline, ako bola bublina Corony.

Keď redakcia ARD uviedla v nadpise správy o Scholzovej návšteve Číny “Štátna návšteva v bubline Corona” (2i), pravdepodobne nebola schopná rozpoznať, že je to správne v oboch významoch tohto výrazu, a riskovala nevedomý pohľad do zrkadla.

Scholz išiel do Číny ako prosebník, to bola jeho úloha, chúlostivá úloha, obchodná úloha. V Číne bol len pár hodín, áno, áno, kvôli Corone – naozaj? Pravdepodobne nie, musel manévrovať navonok. Z toho vyplývajú jeho rozsiahle vyhlásenia o požiadavkách na dodržiavanie ľudských práv v Číne. Odvádzali pozornosť od podstatného, od toho, o čom sa skutočne diskutovalo, a v podstate neboli namierené proti Číne, ale proti číhajúcim strážcom názorov, ktoré sú zverejniteľné v EU-Európe.

Na rozdiel od Baerbock a spol. si je Olaf Scholz vedomý, že nemecké hospodárstvo smeruje ku kolapsu, ak sa bude naďalej tak ako v posledných mesiacoch angažovať v “boji proti Corone”, “boji proti ruskej agresii” a “boji proti klimatickému otepľovaniu”. Scholz má totiž úplne iných poradcov ako Baerbock a Habeck – k čomu sa dostaneme nižšie.

To, čo už dávno robia USA a Veľká Británia, teda obchádzanie osobitne zavedených, morálne odôvodnených sankcií, sa snaží robiť aj on. Zabrániť kolapsu nemeckého hospodárstva: Na tento účel pravdepodobne navštívil Čínu. V Číne si môžete kúpiť napríklad aj ropu, ktorú predtým Čína nakúpila v Rusku…

Stačí, ak sa začítame do masmédií. Všade kancelárovi vyčítali jeho návštevu Pekingu. Čo si myslíte: Je Scholz na WEF komparzistom? Nie, nie je. Celá jeho vláda je však prešpikovaná nekompetentnými, olivovo zelenými ľuďmi z WEF, ktorí sú nasiaknutí klimatickými frázami a podľa toho aj žvatlajú. Ľuďmi, ktorí nielenže akceptujú Veľký reset z ideologických dôvodov bez toho, aby dokázali odhadnúť následky, ale ktorí ho dokonca chcú aktívne podporovať.

Ako môže Scholz v takomto prostredí aktívne vykonávať politiku? Koniec koncov, Pán tiež rád trestá, keď sa jeho želania neberú dostatočne do úvahy. Nezabudli sme, že len pred niekoľkými týždňami boli výbuchom poškodené a znefunkčnené tri plynovody strategického významu pre Nemecko, však?

Na druhej strane sa neustále zvyšuje tlak “zdola”, ktorý so sebou prináša rôzne druhy sociálnych rozbušiek. Filtrovanie správ o týždenných protestoch státisícov ľudí zo spravodajstva je zbytočné. Správy vytvárajú fiktívny svet. Protesty sú však prejavom skutočného sveta, sú už zavedené a neprestanú existovať preto, že sa o nich neinformuje. Scholz – v úplnom protiklade k zeleno-genderovo ožiarenej frakcii – je schopný rozpoznať tento problém a jeho výbušnú povahu.

Nie, Scholz nie je na kapačke WEF. V tejto súvislosti je možné hádať aj niečo iné: Myslíte si, že Friedrich Merz pácha zlo v službách WEF?

Takže ” Corona bublina” prišla do Číny, aj keď tam už predtým dávno bola. A v tejto ” Corona bubline” vo vládnom špeciáli sa usadil ” Corona hrdina”, jeho meno bolo: Ugur Sahin, šéf víťaza Coronovej vojny, spoločnosti BioNTech. Spoločnosť BioNTech by rada umiestnila svoju “vakcínu” proti Corone v Číne; v Európe, vrátane Nemecka, sa jej obchody čoraz viac zhoršujú.

To nás privádza k biznisu. Pretože spoločnosť BioNTech síce vo veľmi krátkom čase zázračne zbohatla. Ale stále je len pobočkou farmaceutického gigantu Pfizer. Či chcete povedať, že Pfizer je predsa americká spoločnosť? Chcete povedať, že USA neobchodujú s Čínou, pretože Čína nezdieľa “naše západné hodnoty”? Spoločnosť Pfizer neobchoduje s Čínou? Nikto neverí, že Čína potrebuje BioNTech – samozrejme, okrem obchodného zástupcu spoločnosti Pfizer. Bola tam aj spoločnosť Merck so svojimi zástupcami, tiež jedna globálna farmaceutická spoločnosť. A takisto spoločnosť, ktorá zarobila veľa peňazí na džúsoch, ktoré majú pomáhať proti Corone. Okrem toho tu bola aj najväčšia chemická spoločnosť na svete, BASF.

Takže o tom to celé bolo, o obchode a o ničom inom. Zástupcovia podnikateľov vo vládnom lietadle, ku ktorým sa pripojili šéfovia VW a BMW, podali svedectvo o tom, kto – ešte? – má vplyv na nemeckú zahraničnú politiku. Automobilový a chemický priemysel sú tradičnými doménami nemeckého biznisu a ich predstavitelia nie sú stúpencami Veľkého resetu. “V prípade núdze” utečú so svojím kapitálom do USA (3), ale “v prípade núdze” aj do Číny…

V každom prípade z toho možno vyvodiť, že nemecká politika si zachovala zvyšky rozhodovacej moci. A naopak, že tým, ktorí majú s Nemeckom “väčšie” plány, sa to nemusí páčiť.

A čo spoločnosti Pfizer, Merck a BioNTech? Spoločnosť BioNTech môžeme vynechať, je to len predĺžená ruka globálnej korporácie Pfizer a jedna z mnohých zhýčkaných pobočiek Gatesovej nadácie.

Kto na ktorej strane?

Kto koho využíva, nie je vôbec jasné. Spoločnosti Pfizer a Merck môžu byť profánnymi príjemcami agendy WEF, pretože predávajú svoje geneticky modifikované brečky s gigantickými ziskami. A šialenci v hmle davu z Davosu využívajú chamtivosť tých prvých po zisku na presadzovanie vlastnej agendy ” krásneho nového sveta”. Jedna aj druhá strana si pravdepodobne myslí, že je o niečo múdrejšia ako kôň, o ktorom sa domnieva, že na ňom sedia. Obom je nakoniec úplne jedno, ako sa koňovi bude dariť po jazde.

Ale nezaobišla by sa spoločnosť ako Pfizer celkom dobre aj bez Davosu? Odvažujem sa o tom pochybovať. Pre model podvodu, ktorý prevádzkuje spoločnosť Pfizer so svojimi “sériami Corona”, môže byť ideologický, transhumanistický model davosovcov spásou. Strach z “vírusu”, podobne ako z jeho nástupcov, je dokonalým predajným argumentom, ktorý ľudí ženie k injekciám. Nie je vôbec náhodné, že ten istý strach vedie obyvateľstvo k tomu, aby sa zmierilo s tým, že je zbavené svojich základných ľudských práv. Bez tejto dehumanizácie Veľký reset založený na myšlienkach transhumanizmu nemôže byť úspešný.

A čo je teraz s FEDom? V čom bráni plánom WEF?

Možno nám pomôže tento výrok šéfa WEF Klausa Schwaba:

” Nebudete nič vlastniť, nebudete mať žiadne súkromie a budete šťastní” (4).

Všetko im zober a urob ich šťastnými. To je jedna, ideologická stránka mince. Je tu však aj technická stránka.

Veľký reset podľa gusta WEF znamená reset ekonomiky – a jeho súčasťou je aj reset majetku!

Aj peňažný systém sa má totiž úplne reštrukturalizovať. To, čo sa deje už teraz, teda odčerpávanie prostriedkov takzvanými správcami majetkov a fondovými spoločnosťami, sa deje na úkor súkromného bankového systému. Nie je náhoda, že umieranie bánk prebieha na úkor malých bánk v prospech čoraz menšieho počtu veľkých bánk. Ale ide o viac: diskutuje sa o samotnom peňažnom systéme, a preto sú to aj stúpenci WEF, ktorí nám už roky vtĺkajú do hlavy, že hotovosť je zbytočná, komplikovaná, nehygienická a v skutočnosti ju používa len organizovaný zločin.

Nie je fascinujúce, že ľudia ako Bill Gates a jeho nadácia sú nielen veľkňazmi križiackych výprav proti “novému druhu vírusu”, ale aj tých za zrušenie hotovosti? Davoskí fanatici veľmi vážne pripravujú celosvetový systém digitálnych peňazí ako náhradu za súčasný systém fiat peňazí – depozitné peniaze spojené s hotovosťou -, ktorý by sa podľa nich mal zrušiť. Tieto peniaze majú spravovať centrálne banky, nie súkromné komerčné banky. Čína, Kambodža, Thajsko a Uruguaj už tento systém vážne testujú (5). Cieľom tejto CBDC (Central Bank Digital Currency) v žiadnom prípade nie je poskytnúť krajinám sveta národnú suverenitu nad ich menovými systémami. Predstavuje snahu malej skupiny neprístojne bohatých ľudí o získanie moci, na ktorú majú podľa svojho presvedčenia nárok v globálnom finančnom systéme.

Rozbitie súčasného systému centrálnych bánk by mohlo spôsobiť, že veľká časť súkromných komerčných bánk, ak nie všetky, by sa stali nadbytočnými. Prípadne by sa vopred našli spôsoby, ako tieto banky priviesť k bankrotu. To sa však sotva môže páčiť etablovaným súkromným bankám, ktoré stoja za Fedom (6).

“Digitálne meny centrálnych bánk (CBDC) sa budú ľahšie riadiť a kontrolovať ako kryptomeny, ktoré poznáme dnes, pretože budú pod úplnou kontrolou štátu prostredníctvom centrálnych bánk a/alebo ministerstiev financií; a skutočnosť, že sa im venuje pozornosť médií práve v čase, keď sa kryptomeny prepadli do vlastnej globálnej krízy v dôsledku problému FTX, robí klasické kryptomeny v očiach mnohých podozrivými a zároveň robí štátom regulovanú digitálnu menu atraktívnejšou.” (7)

Každému musí byť jasné, že bankové tajomstvo už v tomto systéme prakticky nebude existovať. “Veľký brat” – voľne podľa Orwellovho románu “1984” – sleduje všetko. Centrálne banky a vláda (vlády) sa spájajú, a preto sa budú snažiť kontrolovať všetko a všetkých. Predovšetkým sa budú snažiť o to, aby sa dostali do pozície, v ktorej budú klásť podmienky pre tok peňazí každému, koho ovládajú.

Plandémia mohla otvoriť oči každému, pretože ukázala možnú perspektívu. Nemusí sa nevyhnutne stať skutočnosťou. Je to však aj príklad toho, ako blízko sme už k takémuto systému: “Váš – samozrejme digitálny – očkovací preukaz, žiaľ, nie je aktuálny, preto sme nútení čiastočne alebo úplne zablokovať vaše konto, kým si nesplníte svoju povinnosť a nebudete viac predstavovať nebezpečenstvo pre svojich spoluobčanov.”

Ak si teraz myslíte, že môžete zmeniť banku, mýlite sa. Zostala už len jedna banka a “veľký brat” na ňu dohliada.

“Ak si myslíme, že nebezpečenstvá a riziká orwellovskej vlády pre nás vzrástli od čias plandémie, lockdownov, vynútených zákazov povolania a “očkovacích” pasov, potom je to pravda, ale nebude to porovnateľné s tým, čo vlády budú robiť preto, aby vylúčili zo života a zo spoločnosti kritikov, keď sa naše peniaze stanú úplne digitálnymi” (7i).

A hrozí, že to postihne aj mnohých z tých, ktorí sa doteraz živili smotanou kapitalistického systému. Systém, ktorý WEF verejne ohlasuje, sa nám ponúka ako raj na zemi, ale jednoznačne má totalitné a teda fašistické črty.

Existuje veľmi reálna možnosť, že kontrola nad FEDom sa vymkne z rúk veľkých súkromných bánk, ako sú Goldman Sachs, J.P.Morgan a Citigroup, a prejde do rúk novej peňažnej aristokracie, ktorá stojí napríklad za spoločnosťami BlackRock, Vanguard, Alphabet (Google), Amazon, Soros, Thiel a Microsoft. Úloha FEDu sa vlastne vôbec nezmenila, pretože bude naďalej konať v záujme súkromných subjektov, a nie v záujme amerického štátu. Čo by sa však zmenilo, by bol úplný dohľad nad každým, kto nie je súčasťou moci nad FEDom. A to by sa zrealizovalo prostredníctvom digitálnych peňazí centrálnej banky.

WEF tiež veľmi jednoznačne podporuje pokračovanie koncepcie verejno-súkromného partnerstva (PPP). Koncept, ktorý chce navodzovať dojem, že súkromné spoločnosti solidárne pomáhajú spoločnosti. V skutočnosti ide o okrádanie štátu, jeho obyvateľov. To, čo WEF plánuje spolu so svojím obludným vedením, je v konečnom dôsledku logickým pokračovaním koncentrácie moci v kapitalistickej triednej spoločnosti. Vo finále je tu bohom podobná, nedotknuteľná, ale aj malá vládnuca kasta, ktorá si formuje svoj údajne holistický vesmír na úkor más, ktoré sa jej podriaďujú.

Ako môže niečo také fungovať? Vyvlastnením všetkých vlastníkov. Tým, že zákon zbaví práv tých, ktorí sa domáhajú práv zo zákona. Systematickým obmedzovaním možností štátov a firiem konať. Thomas Luongo, publicista, ktorý sa špecializuje na geopolitiku a financie, hovorí:

“Davoský plán pre CBDC atď. bol zameraný na zrušenie komerčných bánk. Technokratický komunizmus európskeho typu nemožno zaviesť bez toho, aby sa zničil dvojstupňový systém menovej transformácie – od centrálnych bánk cez komerčné banky až po súkromných používateľov peňazí. Davos chce tento dvojúrovňový systém zbúrať zrušením komerčných bánk prostredníctvom CBDC” (8).

A dáva tieto plány do kontrastu s FEDom:

“FED pracuje pre najväčšie komerčné banky na svete. Goldman Sachs, JPMorgan, Citigroup atď. Najmocnejšia politická lobby na svete sú tí istí ľudia. Tí istí ľudia ovládajú Southern District of NY [New York]. Tí istí ľudia kontrolujú politiku FEDu. Pýtal som sa osôb, ktoré Dimon, Blankfein a ďalší doslova priviedli na mizinu: Naozaj si viete predstaviť, že by Dimon odovzdal kľúče od JPMorgan Klausovi Schwabovi?” (8i, a1).

Vráťme sa na chvíľu k Olafovi Scholzovi: Viete, kto je Jörg Kukies? Jörk Kukies je poradcom spolkového kancelára. Predtým bol na ministerstve financií zodpovedný za reguláciu bankovníctva a finančného trhu. To zahŕňalo aj “kontrolu” jeho predchádzajúceho zamestnávateľa, u ktorého predtým roky pracoval na vedúcej pozícii. Týmto zamestnávateľom bola spoločnosť Goldman Sachs (9). Za FEDom stojí Goldman Sachs. Zelení sa proti tomuto vymenovaniu ostro postavili a keďže ich do vlády nominoval Davos, je to logické (10). Kruh je uzavretý.

WEF je globálne situovaný a je zameraný na Európu. S Európskou centrálnou bankou (ECB) by získal silný finančný nástroj. V spojení s WEF-afinnými sieťami digitálnych gigantov okolo spoločností Alphabet, Amazon a Microsoft by to bol vysnívaný nástroj sociálnej kontroly celej Európy a vo svojej excesívnosti by logicky chcel získať kontrolu aj nad FEDom.

To, ako to funguje, už teraz zažívame!

“Európske krajiny už nemusia obsluhovať svoje štátne dlhy, pretože ich už nie je možné splácať [čo je už realitou, pretože štáty EÚ, vrátane Nemecka, majú obrovské dlhy voči ECB]. Dôchodkové systémy sú na mizine. Soros predstavil svoj plán. Nebudú splácať dlhy, vydajú večné dlhopisy a potom zavedú digitálne euro” (8ii).

Vlády sa refinancujú tým, že si berú čoraz viac a viac nových dlhov od ECB – zatiaľ prostredníctvom komerčných bánk. Takto sa financujú “záchranné balíky”. V podstate už zažívame princíp Davosu v reálnom čase. Zatiaľ čo presne na to zameraná politika ženie reálnu ekonomiku do čoraz vyšších nákladov a v konečnom dôsledku ju ničí, vlády rozdávajú populistické požehnania s eurami, ktorých hodnota čoraz viac klesá.

ECB môže “tlačiť” toľko peňazí, koľko chce. Dlhuje peniaze len sebe, kde nie je sudca, nie je ani žalobca. Demokratická a transparentná kontrola štátov nad aparátom EÚ a jej centrálnou bankou je čistá fikcia.

Štátne rozpočty sú už v podstate zbankrotované, ale to nevadí, pretože ECB prakticky nastupuje ako správca. ECB doteraz v prípade potreby odkupovala ” zlé štátne dlhopisy” v bankách, čím zabezpečovala likviditu komerčných bánk (11). Táto aktivita je predmetom diskusie v rámci plánov CBDC WEF. Veľký reset je prostriedkom na dosiahnutie cieľa. Až keď budú firmy, súkromné osoby a štáty zruinované, môže ich “oddlžiť” pomocou CBDC, presnejšie povedané, vydierať ich a prinútiť ich k závislosti. Skutočnosť, že sa v plánoch WEF počíta s ECB ako s financovateľom, verejne naznačil už v roku 2012 ako návrh Francois Hollande (12), muž Davosu a bývalý francúzsky prezident (13).

ECB je už teraz najväčším veriteľom Európy, hoci ona sama ako “úverová inštitúcia” v žiadnom prípade nekryla “požičané sumy” vlastným kapitálom, dokonca menej ako ktorákoľvek súkromná investičná banka. Môžeme predpokladať, že už teraz je veľký počet európskych bánk – so štatútom “too big to fail” (príliš veľké na to, aby skrachovali) – na kapačkách ECB. ECB si môže požičiavať sama proti sebe, a to ju robí mimoriadne atraktívnou ako nástroj moci nad bankami aj štátmi. Všetko je to otázka viery. Predovšetkým však záleží na tom, kto ECB skutočne riadi. A kto to je, je celkom zrejmé (b1):

Bild
Ursula von der Leyenová a Klaus Schwab v Davose v roku 2020; zdroj obrázku: dpa

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová má veľmi blízko ku Klausovi Schwabovi a cieľom WEF (14):

“Dámy a páni, potreba globálnej spolupráce a urýchlenie procesov zmeny budú hnacou silou veľkého resetu. A ja to považujem za bezprecedentnú príležitosť” (15).

Viac ako jedna tretina nemeckého štátneho dlhu je v držbe ECB (16).

Politika, ktorá sa v súčasnosti uplatňuje v EÚ, znehodnocuje predovšetkým aktíva reálnej ekonomiky a súkromných osôb. Ide o skryté, politicky vypočítané vyvlastnenie. To veľmi nepríjemne zaváňa agendou WEF:

“Európska stredná trieda čelí ťažkej voľbe: buď jej budú zrušené dlhy, alebo zamrzne/umrie od hladu. Životná úroveň sa prepadne. Politická a hospodárska kontrola sa presunie na EK [rozumej EÚ], členské banky budú začlenené do ECB a budú nútené odovzdať svoje zlato” (8iii).

Nakoniec však všetko toto ako celok môže fungovať len vtedy, ak to bude mať silnú ideologickú oporu. Keď sa to bude považovať za “dobré”, “solidárne” a “pokrokové”, nesené proklamáciami a symbolikou. Keď sa aj v tých najmenších spoločenských zväzkoch spolupatričnosť a s ňou spojené autonómne konanie nahradí izoláciou a strachom, keď sa novým náboženstvom stane antisociálna dištancia. Práve sa nachádzame vo fáze realizácie. Toto je fašizmus. A vidíme: Fašizmus nepotrebuje hákové kríže ani vodcu s fúzikom. Noví lídri pôsobia uhladene a priateľsky. Rovnako ako psychopat, ktorý chce, aby ste si mu ľahli k nohám.

Po tom, čo bolo povedané, čo si myslíte? Pomáha Európska únia (EÚ) týmto plánom, alebo je skôr kontraproduktívna? Bol by koniec projektu EÚ katastrofou alebo skôr požehnaním?

Čo si myslíte? Zastupuje Donald Trump agendu WEF?

A nakoniec: Myslíte si, že otázka platenia v hotovosti u malého obchodníka za rohom je aktuálna? Môj názor: Robte to tak dlho a tak často, ako môžete. Aby sa to čoskoro neskončilo (a2).

Prosím, zostaňte pozorní, milí čitatelia.


Diskusia k článku: https://ksbforum.info/discussion/442/wef-vs-fed-v-znameni-velkeho-resetu#latest


Zdroje a poznámky:

Tento článok zo stránky Peds Ansichten je licencovaný pod licenciou Creative Commons – Uveďte autora-Nekomerčné-Žiadne odvodeniny – 4.0 International License.

Môžete ho ďalej šíriť a reprodukovať v súlade s podmienkami licencie. Pri odkazoch na iné články z Peds Ansichten nájdete aj externé zdroje použité na podporu tvrdení v aktuálnom texte.


(a1) Übersetzungen unter Zuhilfenahme von DeepL.com
(a2) Ein weiteres Mal herzlichen Dank an George, dessen Anregungen mich geradezu antreiben, in Themen wie das obige einzusteigen.
(1, 1i) 3. November 2022; ARD-Tagesschau; Warum die Scholz-Reise umstritten ist; https://www.tagesschau.de/inland/innenpolitik/deutschland-china-111.html
(2, 2i) 4. November 2022; ARD-Tagesschau; Kai Clement; Staatsbesuch in der Corona-Blase; https://www.tagesschau.de/ausland/asien/scholz-china-corona-101.html
(3) 29. September 2022; Handelsblatt; Felix Holtermann; Deutsche Unternehmen bauen ihre Standorte in den USA immer weiter aus; https://www.handelsblatt.com/technik/it-internet/wirtschaftspolitik-deutsche-unternehmen-bauen-ihre-standorte-in-den-usa-immer-weiter-aus-/28697464.html
(4) 19. Juli 2022; Uncut News; Neue Erkenntnisse zu Klaus Schwabs „Du wirst nichts besitzen und glücklich sein“: Wie KI und das Internet der Dinge alles kontrollieren werden, was Sie im Leben tun; https://uncutnews.ch/neue-erkenntnisse-zu-klaus-schwabs-du-wirst-nichts-besitzen-und-gluecklich-sein-wie-ki-und-das-internet-der-dinge-alles-kontrollieren-werden-was-sie-im-leben-tun/; Primärquelle: https://leohohmann.com/2022/07/14/new-insight-on-klaus-schwabs-you-will-own-nothing-and-be-happy-how-ai-and-the-internet-of-things-will-control-everything-you-do-in-life/
(5) 22. Januar 2020; WEF; Central Banks ‘Waking Up’ to Digital Currency, Create New Framework for CBDC Deploymentwith World Economic Forum; https://www.weforum.org/press/2020/01/central-banks-waking-up-to-digital-currency-create-new-framework-for-cbdc-deployment-with-world-economic-forum-177ca5d9ee
(6) 27. Februar 2021; MiMi Blockchain; Digitales Zentralbankgeld — Das müssen Sie wissen; https://imiblockchain.com/de/digitales-zentralbankgeld-cbdc/
(7, 7i) 24. November 2022; Konjunktion.info; CBDCs: Die bargeldlose Gesellschaft und die „digitale Verfassung der Menschenrechte”; https://www.konjunktion.info/2022/11/cbdcs-die-bargeldlose-gesellschaft-und-die-digitale-verfassung-der-menschenrechte/
(8, 8i) 4. November 2022; Meaning in History; Mark Wauck; More Theory ofEverything; https://meaninginhistory.substack.com/p/more-theory-of-everything
(9) Lobbypedia; Jörg Kukies; https://lobbypedia.de/wiki/J%C3%B6rg_Kukies; abgerufen: 25. November 2022
(10) 6. Dezember 2021; ARD-Tagesschau; Kukies wird Kanzlerberater; https://www.tagesschau.de/wirtschaft/kanzleramt-kukies-wirtschaftsberater-101.html
(11) 15. Juni 2022; ntv; EZB greift Schulden-Staaten unter die Arme; https://www.n-tv.de/wirtschaft/EZB-greift-Schulden-Staaten-unter-die-Arme-article23401242.html
(12) WEF; Francois Hollande; https://www.weforum.org/agenda/authors/francois-hollande/; abgerufen: 25. November 2022
(13) 23. April 2012; DWN; Hollande: EZB soll Kredite direkt an Staaten vergeben; https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2012/04/23/hollande-ezb-soll-kredite-direkt-an-staaten-vergeben/
(14) WEF; https://www.weforum.org/agenda/authors/ursula-von-der-leyen; abgerufen 25. November 2022
(15) 20. Januar 2020; DWN; EU-Chefin Ursula von der Leyen outet sich als Unterstützerin des „Great Reset“; https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/507729/EU-Chefin-Ursula-von-der-Leyen-outet-sich-als-Unterstuetzerin-des-Great-Reset
(16) 28. Juli 2020; statista; René Bocksch; Europas größter Gläubiger ist die EZB; https://de.statista.com/infografik/22397/anteil-der-von-der-ezb-gehaltenen-staatsschulden/
(b1) Klaus Schwab, Ursula von der Leyen, Davos, WEF; 20. Januar 2020; entnommen bei: https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/507729/EU-Chefin-Ursula-von-der-Leyen-outet-sich-als-Unterstuetzerin-des-Great-Reset; Quelle: dpa
22. Januar 2019; Broadband Commission for Sustainable Development; Special Session of the Broadband Commission an the World Economic Forum; https://www.broadbandcommission.org/event/2019-wef-davos/

Preklad: Milo s pomocou DeepL