7 minút

Monkeypox sa krok za krokom riadi príručkou Covidu

Opičie kiahne sú od včera opäť v titulkoch, po krátkej prestávke sa vrátili späť do práce.

Pred niekoľkými týždňami sa dostali na titulné strany so sprievodnými VEĽKÝMI ČERVENÝMI ČÍSLAMI a každodennými aktualizáciami prípadov a potom sa odmlčali. Tlač o nich takmer prestala hovoriť.

…až kým nezačali znova.

Včera sa objavila správa, že Agentúra pre zdravotnú bezpečnosť Spojeného kráľovstva (UKHSA) “povýšila” opičie kiahne na “chorobu podliehajúcu ohlasovacej povinnosti”, čo znamená, že každý pozitívny test sa musí okamžite nahlásiť vládnej agentúre.

Na titulnej strane denníka Telegraph sa o tom píše: “Opičie kiahne posunuté na rovnakú úroveň ako lepra a mor”.

Na druhej strane oceánu americké centrum CDC prijalo podivne synchronizované rozhodnutie zvýšiť výstrahu pred opičími kiahňami na 2. stupeň, ktorý ľuďom odporúča “dodržiavať zvýšené bezpečnostné opatrenia”.

Aby bolo jasné – “vypuknutie opičích kiahní” je vtip.

Každý, kto to po posledných dvoch rokoch hystérie okolo Covidu berie vážne, potrebuje dôkladnú previerku vnímania reality.

V tejto chvíli by ste mali predpokladať, že každé “vypuknutie” choroby je podvod, kým sa nedokáže opak. Naozaj dokázané, nie “verte mi, som odborník” dokázané.

Pre tých, ktorí sa do tohto štádia ešte nedostali, zvážte všetky spôsoby, ako sa opičia opičie kiahne po “Covide”…

Vypuknutie opičích kiahní bolo “predpovedané” cvičením niekoľko mesiacov predtým, ako k nemu došlo. Rovnako ako Covid.
Boli sme svedkami toho, ako sa príbeh opätovne posilnil fámami, že ide o biologickú zbraň. Tieto obvinenia išli oboma smermi, západná tlač tvrdila, že opičie kiahne sú ruskou biologickou zbraňou, a čínske fámy tvrdili, že ich zámerne vypustilo USA. Rovnako ako Covid
Sme svedkami toho, ako inštitúcie revidujú históriu s cieľom nafúknuť potenciálnu hrozbu tejto choroby. rovnako ako Covid.
Opičie kiahne sa diagnostikujú pomocou testu PCR. Tieto testy budú čoraz dostupnejšie, pretože výrobcovia testov ” sa zmocňujú nového trhu” a vlády plánujú “zvýšiť testovanie”. Zvýšené testovanie (s nespoľahlivým testom) by mohlo umelo nafúknuť “prípady” a živiť paniku. Rovnako ako covid.
Príbeh o opičích kiahňach presadzujú krajiny na oboch stranách “novej studenej vojny”. Rovnako ako covid.
Už teraz sa uchyľujú k nadpisom o “novom variante”, ktorý bol pre covid takmer rok aktuálny. Je to spôsobené zúfalstvom alebo netrpezlivosťou? Kto vie, ale nejaký dôvod na zrýchlenie časového harmonogramu musí existovať.

Dokonca sa snažia vrátiť do módy masky tvrdením, že opičie kiahne sa možno šíria vzduchom.

A, samozrejme, najväčšia podobnosť je v riešení: “vakcíny”.

Už sa rozhodlo, že vakcíny pôvodne určené na kiahne fungujú aj na opičie kiahne a že sú najlepším spôsobom, ako zastaviť šírenie choroby.

Medzitým sa v časopise Science píše o opičích kiahňach…

S rastúcou hrozbou opičích kiahní vedci diskutujú o najlepšej stratégii očkovania”

Zdá sa, že “odborníci” sa nevedia rozhodnúť medzi ” tzv. okružnou vakcináciou”, pri ktorej sa očkuje každý blízky kontakt potvrdeného prípadu opičích kiahní, a “širšími očkovacími kampaňami”.

Všimnite si, že nediskutujú o tom, či vôbec potrebujeme stratégiu očkovania.

Vláda USA už teraz plánuje vynaložiť najmenej 180 miliónov dolárov na vakcíny proti kiahňam.

V Európe farmaceutická spoločnosť Bavarian Nordic zaznamenáva obrovský nárast kontraktov, pretože krajiny EÚ považujú opičie kiahne za ” alarmujúci signál”.

Takže výrobcovia vakcín majú našliapnuté k slušnému zisku… Rovnako ako pri covide.

Nech už z tohto príbehu nakoniec vyplynie čokoľvek, určite sa zdá, že Covid pripravil “pandemický” návod, podľa ktorého sa bude riadiť každá nová, strach vyvolávajúca choroba.

Všetko je to také predvídateľné… a napriek tomu zodpovední ľudia skutočne očakávajú, že tomu budeme veriť. Najhoršie je, že niektorí ľudia tomu skutočne uveria.

Začal som tým, že som opičie kiahne označil za vtip, a to môže byť doslova pravda. Je ťažké nemať pocit, že si z nás robia srandu.

A ak je to tak, potom, rovnako ako v škole, najlepšie, čo môžeme urobiť, je jednoducho to ignorovať.

UPDATE: Príbeh o opičích kiahňach pokračuje

Len pred tromi dňami (pôvodný článok vyšiel 8.6.2022, aktualizácia 11.6.2022, pozn. prekladateľa) sme uverejnili článok Kita Knightlyho, ktorý podrobne opisuje, ako sa šírenie opičích kiahní podobá priebehu “pandémie” Covid.

Ako to už pri vyvíjajúcich sa príbehoch býva, aj tento článok bol už v čase, keď išiel do tlače, zastaralý.

Len za posledné tri dni Kitov argument podporili ďalšie udalosti:

V Nemecku vydal úrad pre očkovanie usmernenie, v ktorom odporúča vakcínu Imvanex proti kiahňam pre osoby “ohrozené” opičími kiahňami.

V Spojenom kráľovstve vydala Agentúra pre zdravotnú bezpečnosť nové pokyny pre sebaizoláciu ľudí, ktorí majú pozitívny test na opičie kiahne.

USA objednali ďalších 500 000 dávok vakcín proti ovčím kiahňam.

NARASTAJÚCA HYSTÉRIA

The Atlantic dnes uverejnil článok s varovaním “Mohol by to byť ďalší syfilis”.

Denník Wall Street Journal uvádza, že počet prípadov sa “zdvojnásobil” (na 45).

Článok v časopise Nature sa pýta:

Dá sa globálne vypuknutie epidémie zvládnuť?

MOŽNÝ VNÚTORNÝ KONFLIKT?
Zaujímavé sú náznaky možnej ťahanice o vypuknutie opičích kiahní, ktorá sa odohráva v pozadí. Vo vyššie uvedenom článku Kit odkazuje na článok v New York Times, v ktorom sa tvrdí, že opičie kiahne sa šíria vzduchom.

Včera sa objavilo vyhlásenie CDC, ktoré to vyvrátilo a v ktorom sa uvádza, že je veľmi nepravdepodobné, že by sa opičie kiahne šírili vzduchom, a že im nebol hlásený žiadny prenos vzduchom.

Denník Washington Post to potvrdil a uviedol:

Počet prípadov opičích kiahní rastie, ale úradníci USA tvrdia, že celkové riziko je nízke

Potom sa však ozvala WHO a uviedla, že opičie kiahne sa predsa len môžu prenášať vzduchom… ale len na krátku vzdialenosť.

A potom dnes New York Times uverejnil tento článok:

C.D.C. odmieta prenos opičích kiahní vzduchom. Niektorí experti s tým nesúhlasia.

Prebieha skutočná prestrelka. Možno sa rôzne frakcie Deep State bijú o kormidlo opičích kiahní? Alebo možno ide o hraný boj s cieľom vytvoriť ilúziu nezhôd?

ZAUJÍMAVÉ NAČASOVANIE
Od začiatku sa uvádza, že opičie kiahne sa najčastejšie vyskytujú u “mužov, ktorí majú sex s mužmi” (prečo sa všade používa toto slovné spojenie a nie len “homosexuálov”, netuším).

Množstvo informácií o tejto téme sa zvyšuje, pričom dnes sa z britských zdrojov objavili správy, že “sex s anonymnými partnermi” a “nebezpečný sex” napomáhajú šíreniu opičích kiahní a sťažujú vysledovanie kontaktov.

Šéf CDC upozornil, že pacienti s opičími kiahňami majú tendenciu mať tiež pohlavne prenosné choroby.

Vzhľadom na to sa načasovanie “epidémie”, ktorá sa rozbieha tesne pred začiatkom tzv. “mesiaca hrdosti”, stáva podozrivým.


Z anglického originálu https://off-guardian.org/2022/06/08/monkeypox-is-following-the-covid-playbook-step-by-step/

Preklad: