50 minút

NEMEZIS. Záver. (I)

Časť I – FUROR RUSSICUM

Oklamú len toho, kto sa nechá oklamať…

Za bezvýchodiskovú je možno situáciu považovať vtedy, ak sa východisko z nej NIKOMU nepáči.

„Kadry rešajut vsjo!“ I.V. Stalin.

„Veľká Británia nikdy neuzná ruskú suverenitu nad týmito územiami.“ Britská ministerka zahraničia Liz Trussová na otázku S. Lavrova, či Veľká Británia uznáva suverenitu RF nad Rostovskou a Voronežskou oblasťou.

Poľsko je dnes trendsetterom v rusofóbii, ktorá stala novým mainstreamom… Našou úlohou sa musí stať vykorenenie všetkého, čo súvisí s ruským svetom“……… M. Morawiecki, potvrdzujúci pravidlo – „Čo má Poliak na jazyku, to má Anglosas na rozume“

Zišli sme sa tu, aby sme symbolicky pochovali demokraciu…“ J. Blanár na automobilovom proteste po zatknutí R. Fica ….

Scholz – „Ľudia mojej generácie si nevedia predstaviť, že by v Európe vypukla vojna.“; Putin – „A čo bombardovanie Juhoslávie 1999?“; Scholz – „To bolo niečo iné, bola tam HROZBA genocídy, som hrdý, že sme to spravili.“; Putin – „Z nášho pohľadu to, čo prebieha (-lo od r. 2014 – pozn.) na Donbase, je skutočná genocída.“

Srbi si to zaslúžili…“ poslanec NR SR Osuský, budúci trestanec

Today we are all Ukrainians!“ – vlastizradkyňa Čaputová, hovoriac nám po anglicky – „Urobíme z Vás DRUHÚ UKRAJINU!“

„Tvrdenia o genocíde Rusov na Donbasse sú smiešne…“ O. Scholz, čoskoro bývalý spolkový kancelár SRN

„Určite nie Nemcom prináleží spochybňovať genocídy (Rusov) a smiať sa na nich…“ Ruské MZV v reakcii na horeuvedené slová O. Scholza.

Komu vojna, a komu mať rodna… staré ruské príslovie

ROZUM, ó daj im ROZUM, Pane, ROZUM, ROZUM, ROZUM, ó daj im ROZUM, ó Pane“ nové slovenské príslovie alebo aj Salarabanda alejkum.

„Som silná, dokážem aj nemožné“. P. Vlhová po získaní zlatej olympijskej medaily

„V XIX. storočí sme sa učili francúzštinu a naložili sme Napoleonovi…V XX. storočí sme sa učili nemčinu a vytrieskali Hitlera…(…). Je XXI. storočie a učíme sa angličtinu…(…!!!)“ M. N. Zadornov, ruský humorista

„Nepočúvali ste nás vtedy. Vypočujte si nás teraz.“

Spoveď ruského agenta.

Pre prípad, že by ma nejaké „kompetentné orgány“ chceli v súvislosti s najnovšou vlnou rasistickej rusofóbie preverovať či iným spôsobom kontaktovať, žiadam rovno ako evidentný ruský agent o uvedenie v zápisnici vypočúvania nasledovného doznania.
Doznávam sa, že ja, Nikita, som samozvaný publicista, politológ a historik, ktorý v honbe za Putinovými osobne vyplácanými bitcoinmi a účastinami v jednom karibskom závode na leštenie mušlí odhalil globalistické pozadie kauzy Kuciak, zničil Harabina, naložil Pellegrinimu a politologicky vymedzil zradu v Smere ešte v r.2018-19, a taktiež vyriešil kauzu „žilinskej Judity“. Doznávam sa, že som 6 rokov nezištne pomáhal R. Ficovi a bojoval za našu suverenitu. Doznávam, že som v poryve dezinformačnej horúčky odkrýval mnohé a mnohé tajomstvá skutočných dejín Slovenska a Uhorska. Doznávam sa, že som na osobné požiadanie Putina chcel urobiť interview s Ficom pre nemecký anti-mainstreamový časopis „Compact“, ktorý má osobne pani Lajnová oddávna v žalúdku. Chvalabohu, pán vyšetrovateľ, že mi to páni Blanár a Mažgút zatrhli, veď škody by boli bývali nevyčísliteľné. Taktiež sa doznávam, že som štyri roky redigoval podvraťácky a na ruské tajné služby napojený VLÁDNY časopis ruskej národnostnej menšiny, ktorý bol apriori apolitický, kultúrno-spoločenský a neškodný mesačník. Zrejme som však aj tam narobil škodu, keď som nedopustil – po Majdane 2013 – rozpoltenie ruskojazyčnej komunity na Slovensku, ktorá oddávna združovala tak Rusov, ako aj Ukrajincov, Arménov, Gruzíncov a iné národnosti bývalého ZSSR.

S mojou rodinou je to však ešte horšie. Veď mi ešte za vysokoškolskej praxe za prvej Ficovej vlády na MZV hovorili, že môj ruský pôvod ma automaticky robí „politicky nespoľahlivým“. A ja som si veru diskriminácie „demokratického“ režimu užil dosť, lebo som proste tvrdohlavý a veril som, že sa dokážem prebiť aj napriek systému. Aká naivita, mal som radšej hneď na výške zanevrieť na svoje princípy a ideály, koľko problémov duševných by som si bol ušetril. Mohol som sa radšej stať rusofóbom či euroatlantistom, čo je prakticky to isté, a sorošovci by ma nosili na rukách. Ale ja proste nie a nie zabudnúť, že moji rodičia sa zoznámili počas otcovej ašpirantúry na fyzikálnej fakulte MGU (Moskovská štátna univerzita – pozn.) a že som v ZSSR prežil prvých päť rokov života. Že otec pozná naspamäť Vysockého a mamina počas doktorantúry organizovala jeho koncert vo vedeckom mestečku Frjazino, kde prvýkrát zaspieval jeho slávne – Tovarišči učenye! Že moji predkovia z otcovej strany od štúrovských čias pracovali a bojovali za blaho Slovenska a jeho národa, pomáhali zakladať Maticu slovenskú a podporovali národné hnutie. Prastarý otec Ján prakticky od nuly zakladal finančné inštitúty ako Tatrabanka na strednom a južnom Slovensku, spolupracoval s P.O. Hviezdoslavom. Advokát Samuel Slabeycius bránil Slovákov pred represáliami a národnostným útlakom, účinne pomáhal spisovateľom ako J.G. Tajovský a J. Jesenský, že v jeho bratislavskom byte bola roku 1918 založená Slovenská národná rada. Dúfam, že aspoň tieto skutočnosti poslúžia ako poľahčujúce okolnosti, keďže to, čo príde nižšie, sa prieči akýmkoľvek „slušným“ normám súčasného európskeho nacistického revanšizmu a historického revizionizmu, nehovoriac o plošnej rusofóbii, ktorú poľský premiér Morawiecki nazval „…novým mainstreamom, v ktorom Poľsko ustanovuje štandardy“. (pozri aj „SVK – Byť či nebyť? Č.III“).

Moja rodina sa totiž významne podieľala na SNP. Brat starého otca Július, dlhoročný hlavný chirurg mesta Bratislava, vtedy pôsobil ako vrchný lekár 1. československej armády na Slovensku a bol krátko pred okupáciou vyvezený zo Sliača na Ukrajinu, kde neskôr šéfoval medicínskej službe 1 čsl. armádneho zboru. Ku konci vojny mal hodnosť podplukovníka. Zo strany ZSSR bol vyznamenaný Rádom Vlasteneckej vojny II. stupňa, čo je zaujímavé – až v r. 1969. Strýc môjho otca Jozef Fundárek bol šéfom NBS v r. 1943-44, aktívne pripravoval SNP a pod nosom u Nemcov dokázal zachrániť zlatý poklad štátu skrz evakuáciu do Švajčiarska. Neskôr sa toto zlato stalo základom pre obnovenú ČSR. Benešovci a trockisti sa mu za to odmenili tým, že ho v rámci Akcie-B vysťahovali z Bratislavy. Júliusa nemohli, lekár je lekár… A teraz to najhoršie, páni gestapáci.

Starý otec Ivan bol dôstojníkom ČA, bojoval r. 1942 na Kaukaze proti nemeckým a slovenským vojskám, invalida II.stupňa, nositeľ Rádu Červenej Zástavy. Aj dedovi bratia boli frontoviki – Michail slúžil v Leningrade, zatiaľ čo Stepan bol celé štyri roky v prednej línii, bojujúc v Bielorusku, Pobaltí a neskôr dokonca proti Japoncom v Mandžusku a mal početné vyznamenania. Všetci traja sa vrátili z vojny, čo bola veľká zriedkavosť v tých časoch… Hovorilo sa o nich, že sa „narodili v košeli“. Nedokážem si vsugerovať, že to NEBOL osud, obzvlášť ujo Stepan zrejme musel byť doslova „od guliek zakliaty“. Pripomeniem, že vrchný veliteľ operácie proti Kvantungskej armáde maršál Vasilevskij, ktorý predtým riadil akcie Bieloruského a Pobaltských frontov pri Koenigsbergu (súčasnom Kaliningrade), posielal na Ďaleký Východ Zabajkalskému a Ďalekovýchodnému frontu posily práve z tohto areálu vojny s nacistami. Jedného z najzarputilejších. Ujo Stepan bol medzi nimi a vojnu ukončil v Kórey.

Už chápete moje previnenie, páni vyšetrovatelia? V mojej rodine si jednoducho vždy ctili a pamätali históriu, vedomosti a pravdu, pamiatku bojovníkov s fašizmom, prechovávali úctu k Rusku a k Slovensku, aj ku všetkým národom sveta vôbec. Ja osobne som si ešte v mladom veku osvojil lásku k Nemecku, jeho kultúre a ľuďom, a zrejme práve to bol pre mňa stimul pre štúdium globálnych procesov a histórie.

A nijaké nové protiústavné fašistické zákony a nariadenia, represie voči nekonformným názorom, ma neprinútia vzdať sa týchto mojich princípov, zradiť moju česť. Tá stojí draho, je to najdrahšie aktívum človeka, všakže, pán vyšetrovateľ? Ba čo viac, nezdieľam tzv. „povinnú solidaritu“ s Ukrajinou, zavádzanú v EÚ. Nechystám sa postaviť do mediálneho húfu, ktorý na povel produkuje rusofóbny hejt, masovú hystériu a špionomániu, podkuruje vojne predovšetkým v mysliach ľudí, naočkovávajúc kult VOJNY, ukrainizácie, kolektívnej viny, honu na bosorky a hľadania nepriateľa. Nechystám sa podieľať na fašizácii spoločnosti, ktorú realizujú absolútne skorumpované protislovenské médiá, vyzývajúce na pozadí tzv. „ruskej agresie“ ľudí, aby sa radovali, že sa v krajine udomácňuje US Army a NATO. Naopak, vyvoláva to vo mne oveľa väčší strach, než akcie ruskej armády na Ukrajine. Ten pošuk Naď sa totiž veľmi usiluje zapísať do dejín ako unikátny exemplár ministra obrany, ktorý zbavil svoju krajinu akejkoľvek obrany. Myslím samozrejme veľkodušne „darované“ S-300, Zuzany a MiG-y. Tsss-tssss!…Pán vyšetrovateľ, len medzi nami – odvážim sa dokonca domnievať – vo svetle informácií z tej druhej strany, ktoré sú tu automaticky umlčiavané – že NATO na Ukrajine a na „Východnom krídle“ plánovalo veľkú vojnu, pre ktorú mala byť rozbuškou ofenzíva Ukrajiny na Donbas a Krym, ako svedčia medzičasom zverejnené a šéfom doneckých milícií E. Basurinom ohlásené plány ukrajinskej operácie. Ono vlastne celý ten cirkus a nenávisť proti Rusku je tu preto, pán vyšetrovateľ, lebo Putin neumožnil – ako som písal v poslednej časti – realizáciu týchto plánov a udrel ako prvý v situácii, kedy bola bitka nevyhnutná. Lebo narušil plány Západu, ktorý sa bol rozhodol z novej štruktúrnej krízy kapitalizmu vyjsť jeho obľúbenou, tradičnou cestou vojny, vynulovania dlhov a obyvateľstva. A Západ túto vojnu prehrá, pán vyšetrovateľ… Už dávnejšie Fox News, Wall Street Journal a Washington Post písali o tom, že Pentagon cez Huntera B. štrnásť rokov financoval vývoj biologických zbraní na UKR, že leví podiel viny na obetiach civilistov majú ukrajinská armáda a nacistické batalióny, ktoré umiestňujú vojenskú techniku a zriaďujú palebné postavenia cielene a vytrvalo v obytných štvrtiach, a prednostne v školách a nemocniciach, využívajúc ľudí ako živý štít. Rovnako povšimnutiahodná je až prekvapujúco objektívna medializácia (trebárs, BBC) udalosti v Kramatorsku, kde ukrajinská armáda vybombardovala systémom „Točka-U“ civilov, zhromaždených na tamojšej železničnej stanici. Ďalej, WSJ, Guardian, Le Monde, Figaro, Welt a FAZ písali o tom, že západná ekonomika v dôsledku protiruských sankcií krachne a nastúpi hladomor, ktorý vystrieda migrácia. Biblický projekt globálneho riadenia vytrvalo zapriaha pre 4 jazdcov apokalypsy. Prvé reálne sankcie proti vedeniu EÚ, europoslancom, šéfom a ministrom vlád a médií, ktoré Rusko uvalilo 31. marca na dôvažok predošlých opatrení s plynom a rubľom, veľmi symbolicky naznačili v predvečer prvého apríla, za koho Rusi týchto západných idiotov majú. Ich vlastné MZV totiž hovorí, že cena za politiku EÚ bude ekonomický krach, chudoba a katastrofa ich krajín. Rusofóbia sa v novom svete stane veľmi drahým artiklom. Mimochodom, pán vyšetrovateľ, nakúpili ste múku? Odporúčam, za radu prosím dve cigarety… Lebo ono tie reči o hlade nekolujú len tak, ale verte mi, Rusko za to fakt nemôže.

Avšak toho sa najprv treba dožiť, pán vyšetrovateľ. A úprimne povedané, prítomnosť NATO a US Army na Slovensku sú všetko faktory bezprostrednej destabilizácie a navyšovania potenciálnych vojenských rizík (máme snáď čakať diverziu na niektorej z našich JE? Keď teraz už nemáme to S-300, ktoré by obsluhovali naši, a nie cudzí vojaci ako pri „Patriotoch“… just asking). Ale len aby ste mali taký živší obraz reality, pripomeniem Vám jeden príspevok RTVS, v ktorom akási mladá moderátorka takým povzneseným hlasom rozprávala o náraste počtu nákupov súkromných zbraní v krajine. Spovedala pritom akéhosi košického majiteľa predajne nástrojov vraždenia, ktorý jej nemenej nadšene rozprával o tom, ako mu teraz dobre idú kšefty. Vraj ľudia nakupujú – kúli situácii – oveľa viac, než pred vojnou, a vraj dokonca zriadil dodávateľskú službu, ktorá vozí tovar klientom až na Ukrajinu… Že sa život vydaril, proste. A mladá redaktorka krátko na to víťazoslávne ukončuje príspevok slovami – „Slovensko počas vojny na Ukrajine zaznamenáva nárast súkromného nákupu zbraní. Niektorí si to vysvetľujú aj obavami z možnej vojny na Slovensku.“ …… Pane vrchní, hoďte mi jeden rum, nebo mi z toho j…e!

Slovensko sa pred našimi očami mení na vojensko-logistický tyl ukrajinského režimu a súčasne na prvú líniu NATO v PRAVDEPODOBNOM vojnovom konflikte. Záujmy súčasnej zločineckej a protinárodnej vlády na Slovensku sú úzko prepletené s ukrajinským režimom, Slovensko, tak ako aj Ukrajina sú manuálne ovládané z Washingtonu a amerického veľvyslanectva. Nečudo, keď na SVK ešte v 2018 prebehol soft štátny prevrat, ktorý o dva roky neskôr vyniesol na Olymp reálnych fašistov, korupčníkov, mafiánov, libtardov, amerických agentov a rusofóbov. Koordinovaných Miklošom a Dzurindom ako Porošenkovými poradcami. A to pritom, že slovenský národ v jeho väčšine nepociťuje voči Rusku nepriateľstvo, práve naopak. Avšak ľudí, ako to už býva, znovu, ako už toľkokrát, tupo oklamali, vykašľali sa na všetky sľuby, verejnú mienku, Ústavu, morálku. Tých, čo sa nechajú oklamať, je v ich ponímaní hriech neoklamať predsa! V protiklade s prevládajúcimi náladami obyvateľstva NR SR schválila koloniálnu (vo svojej podstate) Zmluvu o Obrannej spolupráci s USA, ktorá predpokladá odovzdanie letísk Sliač a Kuchyňa pod úplnú kontrolu US Army na 10 rokov s tým, že Američania budú oslobodení od daňovej povinnosti, vyňatí z trestno-právneho konania a trestnej zodpovednosti. Môžu si navyše dovážať a vyvážať bez dozoru vojenský materiál, vrátane jadrových zbraní. Územie SR sa aktívne osvojuje vojenskými štruktúrami NATO a USA, nehovoriac o nemeckých a holandských Patriotoch s obslužným personálom, ešteže aspoň symbolicky Česi komandujú. (* možné sústredenie zbraní ako prológ k novej ČSR? – pozn.) Ale prepáčte mi, páni vyšetrovatelia, nechal som sa uniesť, poďme teraz hovoriť ale sakumprásk že vážne. Pýtate sa ma, čo bude? Nuž…

A teraz vážne… Ako dojiť sliepky a naučiť zajaca fajčiť alebo čo nás čaká a neminie…

Pýtate sa ma, čo sa deje a bude diať, páni vyšetrovatelia? Tak sa pripravte, že toto pôjde mimo protokol. V princípe by som Vám nemusel nič objasňovať, Prof. Staněk to už všetko a všetkým náležite vysvetlil, a som aj tak trošku ľudsky rád, že mnohé jeho tvrdenia rezonujú s tými, ktoré Váš pokorný sluha medializoval v rámci predmetnej série… No proste, sme svedkami boja o novú podobu sveta, tuším aj Lavrov pred pár mesiacmi vravel, že „…prebieha boj o to, akú podobu bude mať nový svetový poriadok.“ Pričom Ukrajina je len poľom boja RUS proti NATO a kolektívnemu Západu. J. Kedmi tvrdí, že Rusko ide vabank a jeho NOVÉ požiadavky sa budú výrazne líšiť od tých starých (z decembra min. roku – pozn.), keďže každá nová Putinova ponuka je horšia ako tá predchádzajúca. Návrat k stavu z r. 1989, alebo rovno 1945? Návrat všetkých zlatých a valutových rezerv a iných aktív Ruska, konfiškovaných a držaných na Západe? Obnova a reparácie za Ukrajinu, zabudnutý pojem kontribúcií? Nové rozdelenie Poľska, rozpad Nemecka? Pričom posledný zďaleka nie z ruskej, ale anglickej vôle? Alebo toto, alebo „donútenie k mieru“, také jednoduché. Ako? Na to odpovedá vojenský expert Sergej Cholmogorov slovami – „Toto je zatiaľ len druhá fáza celého konfliktu… My sme zatiaľ na Ukrajine, sťa v tom prísloví, na vŕšku trávičku spásali. Zatiaľ ju tam spásame, a potom, keď skončíme, zídeme z vŕšku dole a TRACHNEM celé stádo...“ Ešte sledujete, páni vyšetrovatelia? Nuž, to stádo, to je NATO v Strednej a Východnej Európe. Nadchádza nová júnová kríza, tá posledná z r. 1914 vyústila do Prvej svetovej. A to sme dnes, podľa SIPRI, ku globálnemu konfliktu oveľa bližšie, než v r. 1914 či dokonca 1962. Čóoo-oo? Vy o tom nechcete počuť? Načo sem idú tí ochrankári? Ja som ešte chcel porozprávať o denacifikácii a demilitarizácii. Že Rusko buď vyhrá, alebo prehrá. Ale ak prehrá Rusko, prehrá celý svet, ktorého nebude. Prosím, neberte ma preč! Chcel som si vyžobroniť aspoň samostatnú celu!! Chcel som Vám ukázať, ako sa doja sliepky a ako naučiť zajaca fajčiť!

Pozn. ošetr. psych. Chocholouška – …skôr, než bol podozrivý premiestnený do CPZ, nám nechal písomný odkaz, akiste s malígnymi úmyslami psychokorupcie. Ktorý navyše vykazuje všetky nami predtým diagnostifikované duševné poruchy. Citujem – „Nechceme svet, v ktorom nebude Rusko“ – Putin. Rusko je moderný silný štát, realizujúci svoj potenciál, istý v svojich schopnostiach, je to živá súčasť mnohopolárneho sveta. Bude pracovať a zabezpečovať sa proti US a európskym sankciám a prežije, na rozdiel od Západu. A v Európe prežije len ten, kto – podobne HUN – nedrží hubu a krok, nenechá sa zatiahnuť do vojny a bude adekvátny novej realite. Kto nebude nepriateľský Rusku. Ale vysvetli to našim Mago, pardon – Hegerom.“

* * * * * *

Á, to ste znovu Vy, pán vyšetrovateľ!… Koľká radosť, s Vami je väčšia sranda, než s tým cvokárom. Pardon za včerajšok, akiste som na Vás vyrukoval dosť zhurta! Ja sa fakt ospravedlňujem, neuvedomujem si dostatočne Vašu kognitívnu disonanciu. Skúsim to pre zmenu odľahčene, s humorom. Keď nebohý M.N. Zadornov začínal svoje koncerty, vždy dával spočiatku tzv. „mozgovú aritmetiku“ alebo kolo na zahriatie. Zatiaľ čo on upredňostňoval jednovetné anekdoty či kratšie aforizmy, my to skúsime cez tzv. „zarisovky“, alebo krátke politologické skice. Začneme odľahčene, vtipom…

Volá Putin Scholzovi a vraví mu – „Počuj, riešim tu takú vec, chceme uznať DNR, LNR a NDR. Súhlasíš?“ Scholz na to hystericky – „Akú NDR, prečo NDR? Preboha, ihneď vymaž NDR zo zoznamu!“ Putin – „No vidíš, vedel som, že ohľadne prvých dvoch nebudeš mať námietky.“ (príl. 1)

Alebo tento – volá Scholz Zelenskému a pýta sa ho: „Prečo si neprijal nášho prezidenta Steinmeiera, keď bol u Vás v Kyjeve? Taká blamáž!“ Zelenáč mu na to – „A čo som mal robiť? Kebyže prídeš Ty, neni problém, každý Ťa pozná, si vážený človek – Tvoj otec bol aspoň Obergruppenfuehrer SS. A henten Walter-Maier Frankenstein je čo zač vôbec?“

Pokračujme monológom, inšpirovaným scénou z „Obchodníka so smrťou“, určite ten film poznáte, pán vyšetrovateľ – Let me tell You what will happen, whether You like it or not. This way You can prepare Yourself for what is about to come. Ukraine will never be Nazi again, what we witness now is the end of the Ukrainian civil war, the end of the regime and it is the end of Ukraine’s transitory statehood. In fact, Ukraine’s statehood ceased to exist with the coup of 2014, whereas both DPR and LPR are to be considered its only legitimate successors. UKR will never join either NATO, nor EU. There’s gonna be no continuity of today’s regime in Kiev on the western outskirts of the state, be it in Lvov, Ivano-Frankovsk, Vinnica, Mukachevo or whatever. And this, my dear fellows, is only the first step, the first round of Russia’s aim to neutralize any potential military threat in immediate proximity to its borders, following the West’s refusal to carry on serious, mutually respectful negotiations on European security. Soon there’s gonna be a knock on Your door, and You’ll be called outside. There, You will be kindly asked, why do You maintain such big air-and firepower of the US Army on Your soil, that is threatening Russia. And You and the US will be not less kindly offered to get rid of them, You will be even given a deadline. You will protest, You may even try to threaten, blackmail Your opponent, You will explain how Russia is bad and why it’s actually a good idea to keep US forces in SVK as a deterrent and how it contributes to Your and European security. But in the end, You will get rid of them, one way or another. If they won’t get away, far away, by themselves, Russia will assist them in such a manner, that their journey will conduct to far more distant places, as to say – to the discovery of the “other world” with no return. And this, my friends, will happen very soon, in late summer or in autumn.

And regarding the media, viete, ako sa bude čoskoro meniť tonalita ich a establišmentu? A. Dumas v slávnom “Monte Christovi” píše o tom, že krátko po uväznení Edmonda Dantesa došlo k úteku Napoleona z Elby, jeho vylodeniu v zátoke S. Juan a slávnym “sto dňom”. Je povšimnutiahodné, ako sa vtedy menil tón parížskych novín úmerne tomu, ako Napoleon neohrozene, prakticky pešo postupoval cez Marseille a Lyon k francúzskej metropole, pričom k nemu spontánne prebiehali vojaci bourbonovského vojska, ktorých zdegenerovaní tlustoprdi, navrátivší sa z emigrácie a usídlivší v Louvri, posielali Napoleonovi oproti, vrátane хитрожопого maršala Neya. Bourbonovci, presne ako dnešné EÚ elity, dvadsaťpäť rokov po revolúcii – “nič nepochopili a na nič nezabudli”. Za obdobie vyhnanstva ex-cisára na Elbe rozpútali v krajine tzv. “biely teror” proti reálnym i všetkým potenciálnym bonapartistom. Ako to skončilo vieme. S vylodením Bonaparta chytila parížsku tlač a elitu schíza a hystéria, ktorú Dumas dokladuje nasledovne – “(od polovice mája)…Prekliaty netvor, nepriateľ ľudského rodu, vrah a uzurpátor sa vylodil v zátoke San Juan a postupuje na MarseilleUzurpátor postupuje na Lyon… Napoleon Bonaparte vstúpil do Lyonu. Zajtra bude legendárny general pochodovať na Paríž… Jeho cisárske Veličenstvo je očakávané zajtra o 18:00 svojimi vernými poddanými v Louvri…”

Mám rád ruské porekadlo „Govorjat, čto kur dojat“, ktoré často používam ako ilustráciu toho, ako málo ma trápi, čo niekto, obzvlášť nejaká „autorita“, nedajbože médium, hovorí. Aké nespoľahlivé a nekonzistentné bývajú chýry, mýty a povery, neoverené a nepodložené informácie, motivované nenávisťou. Reku, hovorí sa, že aj sliepky môžeš dojiť, aj zajaca naučiť fajčiť. Čo sa dnes len nenahovorí, obzvlášť v televízii, všakže? Toto porekadlo veľmi výstižne opisuje techniky a metódy, aké využívajú korporátne médiá a s nimi v súzvuku spievajúci politici pri navodzovaní hystérie v otázke „rusko-ukrajinskej vojny“. Použijem jeden príklad za všetky, pretože po tomto som prestal čítať všetko, čo sa u nás o Ukrajine popísalo – https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/620464-ukrajinsky-voznesensk-zasadil-rusku-jeden-z-najtazsich-uderov-vojny/ Toto je typická libtardná sprostosť, prebraná od Anglosasov, výmysly a fabulácie, človek, čo to písal, očividne nevie nič o ruskej armáde. Napr., že Rusi nikdy nenechávajú svojich padlých nepriateľom. A všimnite si, btw, tú nacistickú mantru „ruské mŕtvoly“, podľa možnosti – stovky, tisíce, triliardy „ruských mŕtvol“ či „mŕtvych Rusov“… Konkrétne v článku – Myhajlo už tretí deň zbiera ruské mŕtvoly po okolí… Bolo by dobré všetky tie ruské mŕtvoly naložiť do lietadla a vyhodiť nad Červeným námestím… Dehumanizácia a propaganda na hranici psychopatie, takže len toľko o tých zasratých médiách. Spoliehajú pritom na rokmi overené technológie, zneužívanie krátkej pamäte davu +- dva týždne od prítomnosti, pohodlnú náchylnosť veriť autoritám, Goebbelsovu taktiku zombifikovania ľudí stonásobným opakovaním lží, ktoré sa stávajú pravdou v ich úchylnom militaristickom matrixe. Za osem rokov, čo ukronacisti terorizujú 4-5 mln ľudí Donbasu, kým dlhodobo a cieľavedome ostreľujú civilné ciele, školy, nemocnice, trafostanice a infraštruktúru, zatiaľ čo odtiaľ do Ruska utieklo a dostalo azyl pomaly už 2 mln ľudí, sa ani JEDEN západný novinár neobťažoval zájsť do Donbassu a počuť the other side of the story. Ani jeden z nich vrátane vedenia EÚ, USA a NATO, neodsúdil barbarský vojnový zločin UKR armády, keď 14.3. bombardovala raketou „Točka-U“ s kazetovou muníciou civilné centrum Donecku, pri ktorom zahynulo 20 a bolo zranených 35 ľudí. Ale prachsprostú provokáciu v Buči rozfukovať, to už hej! Idú prakticky podľa toho istého manuálu ako pri COVID-e – hoaxy a dezinformácie, dávkovanie strachu, boj proti akejkoľvek názorovej alternatíve, čo je v dokonalom súzvuku s definíciou fašizmu podľa KSB ako spoločenského zriadenia, ktorý spočíva na „malých ľuďoch“, schvaľujúcich diktát korporatokracie, maľujúcich z pravdy lož a naopak a zúrivo bojujúcich nielen proti tým, kto im oponuje, ale aj proti každému, koho čo i len podozrievajú v sympatiách s nekonformnými názormi.

Keď už hovoríme, v kontexte fajčiacich zajacov, o mediálnom pokrytí ukrajinskej kauzy a vystupovaní politikov – našich aj západných – vo vzťahu k UKR a k Rusku všeobecne, tak ma napadá úryvok so série „No počkaj, zajac!“ Ide o to, že v celej legendárnej sérii je len jediný moment, kedy vidíme zajaca fajčiť – a to vo vlkových snoch. Vlk naháňal zajaca po stavbe a skončil celý dolámaný v nemocnici. V danom prípade si stotožnite vlka so starým a od večného naháňania Ruska, pardon – zajaca – dolámaným kolektívnym Západom. Slziac nad svojim biednym stavom, ktorý si sám zapríčinil, a neschopný vo svojej malosti zmieriť sa s realitou, vlk-Západ upadne do spánku, a vo sne vidí akoby remake úplne prvého dielu série, v ktorom majú so zajacom vymenené úlohy. Ako aj médiá, vlk vidí a maľuje si svet, v ktorom je on ten dobrý, a zajac zlý. Zajac, nepomerne väčší, než by to človek čakal, sa premáva vo vlkových háboch a la frajer-kriminálnik-recidivista, chuligán a výtržník. A fajčí. Vlk, naopak, je celý zženštilý, v kuchynskej zástere, celý taký upravený a mierumilovný, s prihlúplym LGBT-friendly výrazom polieva kvetinky. Keď zajacovi kvapka z vlkovej kanvice uhasí cigaretu, naštve sa a prehodí laso cez anténu na streche domu, aby sa pod melodické pískanie Vysockého „Esli drug okazalsja vdrug…“ vyšplhal k  vlkovi a dal mu nakladačku. Vlk sa zľakne, ale napadne ho prestrihnúť lano, čo aj rýchlo urobí, nepovšimnúc si, že z dvoch lán, lemujúcich jeho balkón, prerezal to nesprávne. Zajac sa neohrozene šplhá ďalej, zatiaľ čo vlk s hrôzou zistí, že prestrihol lano, ktoré držalo rútiacu sa naň zhora plošinu s hrochom, čo robil údržbárske práce o pár poschodí vyššie. V momente hrošej zrážky s vlkom sa ten prebudí z mory a zistí, že na prahu jeho nemocničnej izby stojí dobroprajne-vysmiaty zajac s kvetinami, pomarančmi a prianím rýchleho uzdravenia. Vlk doň miesto vďaky hodí barlu. (https://www.youtube.com/watch?v=nWQZgCINj28)

Nevystihuje snáď, pán vyšetrovateľ, tento úryvok z animovaného filmu výstižne podstatu terajšieho postoja kolektívneho Západu voči Rusku a vývoj za posledných 8 rokov, čo trvá (občianska) vojna na Ukrajine? Lebo niektorí idioti si ju všimli len teraz, keď sa ju Rusko rozhodlo ukončiť. Ešte si dávajú na avatarku ukrajinské vlajky, netušiac, že podporujú nacistický a v koloniálnom režime fungujúci pseudoštát, ktorý metodickým, systematickým a cieľavedomým ostreľovaním prednostne civilných cieľov v Donbase za 8 rokov zabil na 20 tisíc ľudí. Štát, ktorý organizuje banderovské fakľové pochody, otvorene sa hlási k nacizmu, zabíja nepohodlných novinárov a zaživa spaľuje svojich odporcov v Odese. Ktorý ničí pamätníky ČA a nenávistne bojuje so všetkým ruským. Režim, ktorý sa dostal k moci cenou veľkej krvi a štátneho prevratu. Takže nič nové pod slnkom, euro-americký Reich podporuje svojich ideových príbuzných, ale ovciam to predávajú pod značkou „Ochraňujeme suverenitu a teritoriálnu celistvosť Ukrajiny, jej pro-európske smerovanie, demokraciu a ľudské práva“. Že to ešte mnohí žerú, je dôsledok toho, že žijeme v „Ríši LŽI“, ako trefne charakterizoval kolektívny Západ Putin. Všetko, čo Západ Rusku inkriminuje, je v duchu logiky matovičovského zrkadla dokonale porovnateľné a stotožniteľné s jeho vlastnými činmi. Čítali ste predsa ten môj článok o Lučanskom, opici a zrkadle, pán vyšetrovateľ, či nie, keďže ma vyšetrujete ako „agenta“. Politicko-mediálny mainstream, jednostranne a vytrvalo maľujúc z Ruska démona, uvádza ľudí do akejsi pomätenej reality, kde platí goebbelsovské stokrát opakované – „Accuse the enemy of that which You are guilty!“. Je to ako vo vlkovej halucinácii, kedy jeho chorá myseľ (médiá) pasuje Rusko do vlkových hábov a pripisuje mu vlkove vlastnosti. V tej istej paradigme-halucinácii je vlk ten dobrý LGBTI-friendly Západ, ktorý je akože mierumilovný a trápia ho len akési kvetinky. Rusko-zajac chce toho dobrého vlka napadnúť, chce mu ublížiť. Čo bude ďalej? Západ si myslí, že Rusko-zajaca zničí, keď ho odstrihne od finančných trhov, sankciami ochromí jeho ekonomiku. Nič nemôže byť ďalej od pravdy. Mysliac si, že ničí Rusko, Západ-vlk odstrihol lano, na ktorom visela plošina hrocha-údržbára. A preto ešte skôr, než by mu naložilo Rusko-zajac, spadne na vlka plošina s hrochom. V danom prípade hroch ako údržbár domu, kde býva vlk-kolektívny Západ, môže symbolizovať aj globálne riadenie, veď napríklad v nemčine hroch znie „Nilpferd“, t.j. doslova nílsky kôň (…). Čo je ešte známe o hrochovi? Chcem Vám to dopovedať skôr, než dobehne Chocholoušek… Hroch je v skutočnosti dokonalým stelesnením GP, pretože navonok vyzerá pomalý a ťažkopádny (pomalosť a neoperatívnosť neštruktúrneho riadenia – pozn.), ale je to prakticky neohrozený tvor a jeden z najnebezpečnejších, obzvlášť vo VODE (t.j. informačne – pozn.). Pozrite si videá, ako hroch jediným chrupnutím a myknutím obrovskej tlamy rozdrví krokodíla, a pochopíte. Nielen rozdrví, ešte ho aj udupe nohami, ako slon. Alebo si niečo prečítajte o tom, kto/čo je biblický Behemoth, obzvlášť v tandeme s Leviathanom v kontexte Súdneho dňa…

Otázka otázok – čo spraví zajac?

Ale späť k „Nu pagadi!“. Západ tým svojim nebývalým sankčným režimom a „odstrihnutím“ Ruska od finančných tokov posledné nezničí, zničí seba. (ROGANDAR News – https://www.youtube.com/watch?v=7zFUzv2p98w) Očakávam prerušenie diplomatických stykov s EÚ, vystúpenie z Rady Európy (už sa stalo), Haagskeho tribunálu a Medzinárodného súdneho dvora. Prerušenie všetkých pre Západ kľúčových dodávok, na ktorých v skutočnosti spočívala jeho prosperita počas novodobej ruskej Smuty od r.1991 – ropa, plyn, hnojivá, obilie, hliník, irídium, paládium, titan, nikel, zlato, diamanty, platina, sapfíry, vzácne plyny. Do pol roka je po EÚ, už chápete, páni vyšetrovatelia? Na Anglosasov naviazané močiarne elity ešte chvíľu budú robiť zo seba samopašných kohútov, ale nakoniec skončia tak, alebo onak, a nech sa už teraz modlia, aby výmenou za „prinútenie Západu k mieru“ Rusi nevystavili podmienku, že akékoľvek rokovania o budúcom politickom usporiadaní budú podmienené vydaním Rusku VŠETKÝCH západných politikov, mocenských aktérov a činiteľov, ktorí – popri súčasnej vojensko-politickej eskalácii – sú zodpovední aj za všetky vojnové a iné zločiny NATO a kolektívneho Západu od r.1991.

Rusko poslednými krokmi definitívne ukázalo, že nemieni tolerovať existenciu nacistickej Ukrajiny pri svojich hraniciach, ktorej líder pri plnom súhlase Západu vyhlasoval, že Ukrajina nebude plniť Minské dohody a trúfal si vydierať Rusko skrz tematiku jadrového vyzbrojenia. Akékoľvek náznaky na získanie čo i len taktických jadrových zbraní Ukrajinou predstavuje pre Rusko, popri demonštratívnom a masívnom vyzbrojovaní a militarizovaní krajiny štruktúrami NATO, USA a UK, strategickú bezpečnostnú hrozbu. Ktorú, opakujem, Rusko nebude tolerovať rovnako, ako prítomnosť biolaboratórií a infraštruktúry NATO vo východnej Európe, teda tej, ktorá je nad rámec OS jednotlivých krajín. Rusko nebude tolerovať žiadne nacistické a fašistické krajiny vo svojom susedstve. Navyše, práve cez túto „ukrajinskú prizmu“, t.j. na základe zohľadnenia miery angažovanosti tej-ktorej krajiny vo „vojenskej pomoci bratskej Ukrajine“ v rámci euro- či NATO-solidarity bude v budúcnosti Rusko pristupovať k perspektíve znovuvybudovania bilaterálnych vzťahov s tou-ktorou krajinou v dobe, kedy už ani NATO, ani EÚ nebude. Putin už skôr avizoval, že v prípade uvalenia ďalších sankcií je Rusko pripravené prerušiť diplomatické styky s iniciátormi takýchto krokov. Možno si to zombifikované západné a obzvlášť močiarne elity neuvedomujú alebo nechcú uvedomiť, ale Rusko nemieni od svojich oprávnených, faktograficky a dokumentárne poctivo vydokladovaných a vyargumentovaných požiadaviek bezpečnostných garancií ustúpiť a v prípade nezhovorčivosti si ich vymôže „vojensko-technickými prostriedkami“. Ak sa so Západom nedá dohodnúť podobrotky, bude s ním jednať Rusko pozlotky. A to sa Kissinger tak veľmi snažil tým liberálom dohovoriť na Davose, nehovoriac o pápežovi, ktorý si tiež čo-to uvedomil. Ukrajina je len prvý, zatiaľ regionálny round vojny, o ktorej sa práve teraz rozhoduje, či prerastie v globálnu. Súčasná situácia je pre nás konkrétne oveľa horšia, než kubánska kríza zo začiatku šesťdesiatych. Svet stojí na prahu globálnej ekologickej, vojensko-politickej a ekonomickej katastrofy, pretože beneficiári ruskej Smuty USA a UK chcú za každú cenu udržať svoju dominanciu – aj za cenu zničenia EÚ, vojny v Stredovýchodnej Európe, chcú zničenie Ruska ako politicko-ideologickej mocnosti a konceptuálnej alternatívy ich „Veľkého Resetu“. Debilita, sebastrednosť a povýšenectvo euročinovníkov a západného establishmentu je pritom nanajvýš rizikovým faktorom. Keď silou-mocou maľujete z Ruska nepriateľa a nazývate ho tak vo svojich strategických obranných dokumentoch, nemáte ani len potuchy, aké to je, keď sa Rusko reálne stane Vašim nepriateľom! Západ urobil strategickú chybu, keď Putina a Rusko zatlačil do kúta, keď ponižuje (trebárs na Olympiáde) toho, koho nemôže zničiť. Veď už aj ten Macron/Micron hovorí (8.6.), že Rusko neslobodno ponižovať

Alebo chcete, pán vyšetrovateľ, počuť niečo o tom, AKO sa plánovala vojna? O špinavej jadrovej bombe, ktorá mala zamoriť celé ruské černozemie od Orla do Rostova? O tom, že súčiastky a dokumentácia k nej boli práve na tom letisku Hostomeľ, ktoré v prvý deň operácie dobyli ruskí výsadkári? Že „mäso“ pre túto bombu, t.j. desiatky ton ochudobneného uránu a plutónia, boli hneď v prvých dňoch zaistené na Záporožskej jadrovej elektrárni? O tom, ako sa po zahájení ofenzívy UKR na Donbas a Krym mali ihneď aliančné vojská letecky premiestniť na Západnú Ukrajinu? Chcete niečo počuť o biolaboratóriách, kde sa pracovalo na génovo-sekvenovaných patogénoch? O Muenchner Sicherheitskonferenz? O Davose?

Takže, pán vyšetrovateľ, aby sme to uzatvorili a aby ste to pochopili raz a navždy… Putinov krok bol krokom z núdze, ktorý urobil, okrem iného, aj preto, lebo vedel, že USA a Londýn sú rozhodnuté vyvolať na Donbase krvavý kúpeľ, za každú cenu. Teraz sa len faktograficky potvrdzuje, že v prvom raunde eskalácie Rusko vymaže ozbrojený zbrod Ukrajiny, nasáčkovaný na frontovej línii Donbasu. Ak v reakcii na takéto entrée neuvidí ústretové kroky Západu, alebo ak na to NATO zareaguje spôsobom, ktorý Rusko vyhodnotí ako hrozbu (čo sa presne deje – viď prísun vojakov na Východné krídlo, zaťahovanie Fínska a Švédska do orbity NATO), schytá to celá vojenská infraštruktúra NATO vo východnej Európe. To preto Pjakin hovorí, že sa zrejme vojne nevyhneme. Stále je však ešte šanca, nádej musí žiť a byť umocňovaná vždy a bezpodmienečne. Áno, Putin, aj pod tlakom vnútornej piatej kolóny, výrazne zvýšil stávky v tejto globálnej hre. Áno, je pravda, čo hovorí Pjakin, že to bol sčasti vynútený krok. Všetko má svoje pre a proti, koniec koncov – Chazin hovorí, že keby Putin nemal sto percentú istotu, že v danom momente môže vykonať daný manéver aj za cenu sankcií a odstrihnutia sa od Západu, tak by to nespravil. Keby ho Mišustin neuistil, že ekonomika prerušenie vzťahov s USA a NATO prežije, že existuje plán na aktiváciu odvetví v kontexte náhrady importu, a keby ho nepresvedčil, že jediný spôsob, ako tieto odvetvia oživiť je zavedenie sankčného režimu Západom (…), Putin by na tento prudký manéver nepristúpil. Pozoruhodné je taktiež, ako bol pád moskovskej burzy v začiatkoch operácií využitý na skúpenie za babku pre štát dôležitých podnikov a zákaz špekulovania s valutovými ziskami. Je však zároveň pravda, čo hovorí Iščenko, že tým Putin zúžil pre RF okno možností, avšak s tým, že okno možností Západu sa zúži ešte oveľa viac. Je pravda, že je to hra o nervy, že je to istá obeta. Hra o čas. Avšak na rozdiel od Ruska, Západ si nemôže (pri porovnaní vojenských kapacít v hypotetickom konflikte) dovoliť zvyšovať stávky, hrať o nervy, a predovšetkým – nemá čas. Už teraz je jeho situácia katastrofická a odstrihnutie Ruska od finančných trhov v kombinácii s najnovšími sankciami skončí ako zrážka vlka-buzny s hrochom. Zatiaľ čo pre Putina-zajaca je tiež vrcholne dôležité, aby k zrážke vlka s hrochom došlo skôr, než sa vyštverá hore a naloží mu. Vlk sa síce ešte snaží robiť svaly, ako NATO, ale podělaný sú až-až, ako ukázalo handrkovanie s poľskými MiG-mi pred časom. Vtedy veru všetci pustili do gatí. Navyše, mnohí Východoeurópania sa pod plané sľuby Američanov zbavili prakticky celého svojho vojenského arzenálu, štedro ho posielajúc na poslednú púť do Ukrajiny. Kto tu teda bude v budúcom svete určovať nové podmienky a pravidlá, ak sa ho vôbec dožijeme? Správne, zajac. Ponaučenie z toho je také, že áno, môžete síce aj zajaca naučiť fajčiť, ale len vo Vašom falošnom matrixe.

Zajac je v princípe fajn, spolupráca Európy a Ruska by jednoznačne pomohla stabilizovať kontinent, o Slovensku, z 90 % závislom na ruskej rope a plyne, ani nehovorím. Ale ak silou-mocou chcete mať zajaca zlého, ak ho neustále štvete a provokujete, tak ten výprask, čo dostanete, nedokáže znázorniť žiadny „Sojuzmuľtfiľm“. A bude to reálny výsledok Vášho fungovania v realite neadekvátnom liberálnom matrixe, avšak veľmi citeľný. Z toho matrixu, z ILÚZIE Vášho riadenia a videnia reality čoskoro vytriezviete, pretože táto ILÚZIA bude mať, presne ako hovorí poučka KSB – katastrofálne následky. Okrem toho Rusko už dávnejšie kašle na to, čo si o ňom Európa a Západ myslí a ako ho západné médiá maľujú. So šialencami a rusofóbiou sršiacimi neadekvátmi nemá zmysel sa rozprávať, nemá zmysel ich presviedčať, že Rusko nie je agresor, nevyvoláva vojny, ale ukončuje ich, predchádza im. A keď si urobíte z Ruska vojenského nepriateľa, tak to bude ešte iná haluz a na jej konci Vás, dolámaných a zničených, určite nepríde pozrieť mierumilovný zajac s pomarančmi. Či už fajčiaci alebo nie. Ak Európa a Západ budú zabíjať Rusov, Rusko definitívne zabije, raz a navždy, Západ a Európu. Pretože keď Západu v priebehu posledných 7-8 rokov Rusko ponúkalo čestnú spoluprácu a otvorenú ruku, keď Zacharovová snáď 200-krát na tlačovkách vyzývala Západ, aby prinútil Kyjev plniť Minské dohody, hádzal doň čím ďalej viac klopýtajúci Západ barlu, viniac Rusko z nedodržiavania príslovečných dohôd. Už sú v tej EK natoľko senilní, že ani nevidia, ako si ehm, s..ú do huby tými vyhláseniami. Takže od r. 2015 uplatňuje EÚ voči RF sankčný režim za „porušenie územnej celistvosti UKR“, a podmieňuje ich zrušenie tým, že Rusko splní Minské dohody. Keďže ich Rusko z pohľadu EÚ, mylne považujúcej RF za zmluvnú stranu Minsku, neplní, bol sankčný režim trvale udržiavaný paralelne s advokovaním schizofrénickej doktríny Mogheriniovej – „zadržiavanie, odstrašenie, selektívna spolupráca“. Keď ich (minské dohody) Rusko doteraz neplnilo v duchu Vašej chorej logiky, ako ho môžete teraz trestať za to, že ich prestalo plniť? Prestalo až potom, ako ste Vy 8 rokov nič nerobili pre nakopnutie Kyjeva k ich plneniu. Navyše, bruselské Matovičovo vyhlásilo Rusko za „agresora“ ešte pred začiatkom špeciálnej vojenskej operácie. Úprimne povedané, neviem, ako to celé skončí, ale viem dobre, že všetci títo Borrelovia a Scholzovia, ktorým je z genocídy Rusov do smiechu a ktorí si myslia, že zakázaním shoppingu ruským oligarchom v Miláne, párty v St Tropez, nákupu diamantov v Antwerpene či jachiet na ženevskom jazere prinútia Rusov cúvnuť, na konci silne oľutujú, že sa zahrávali s ohňom a správali k jadrovej a technologickej superveľmoci s pohŕdaním hodným ich Teutónskych predchodcov.

PRÍLOHA: Putinovo judo, uznanie DNR a LNR, ako sa plánujú vojny.

(1)… Aby sme si rozumeli, čo vlastne znamenalo UZNANIE DLR A LLR? Bola to posledná výstraha Kyjevu a Korune, aby nespúšťali operáciu na Donbase. V skutočnosti je tento manéver, ktorým odštartoval definitívny koniec kyjevskej junty, viacdimenzionálny a má niekoľko riadiacich rovín. Tak napríklad, dá sa vnímať ako posledný – z ruského pohľadu – krok na zamedzenie ukrajinskej agresie proti Donbasu, kedy ukroarmáda dopredu bude vedieť, že nebude mať do činenia s domobranou, ale celou mocou ozbrojených síl RF. Posledná výstraha pred spustením plánu „Z“, pričom toto písmeno nielen symbolizuje generáciu, ktorá bude terajším kataklizmám zrejme čeliť rovnako bezbranne, ako v tom hollywoodskom filme, ale taktiež je to, veľmi jednoducho – POSLEDNÉ písmeno anglickej abecedy. (!!). Súčasne bolo ešte vtedy, 23.2. ukázané, že Putin je otvorený rokovaniam – tým, že vynechali klauzulu o jedinej legálnej kontinuite ukrajinskej štátnosti skrz LNR a DNR.

Táto rovina posledného Putinovho manévru, totiž ako núdzový chod, vynútený krajnými okolnosťami – trebárs otvoreným jadrovým vydieraním Zelenského na Mníchovskej konferencii alebo jeho osobným presvedčením v to, čo britko vyjadrila ukrajinská občianska aktivistka Taťjana Monťan počas zasadania BR OSN – že súčasní patróni Ukrajiny nepochybne dovedú situáciu k vojne a zvysoka kašlú na Minské dohody – táto rovina je potom dodatočne zvýraznená v tom, že to urobil pod nátlakom ruskej Dumy (uplatňuje P manéver judo?), ktorá z dielne KPRF predložila zodpovedajúci legislatívny návrh bez pripomienky, že Rusko považuje DĽR a LĽR za jediných legitímnych pokračovateľov a nositeľov ukrajinskej štátnosti. Pjakin sa v jednej relácii rozhorčuje právom, pretože to môže viesť k fragmentácii súčasnej Ukrajiny a konzervácii banderovskej liahne v Galícii. Avšak odvážim sa tvrdiť, že mozaika je o niečo zložitejšia. Jednak Putin povedal, že chce celú Ukrajinu, t.j. aj Galíciu denacifikovať, jednak zároveň s tým prebieha nemenej dôležitý samoočistný proces v ruskej spoločnosti od podpindosníkov. Taktiež nezabúdajme, že sa Američania musia stiahnuť z Východnej Európy a obzvlášť z postsovietskych krajín, a potom už nebude toho, kto by sa odvážil čokoľvek si s Ruskom rozdeľovať. Rusi zaberú celú Ukrajinu a ešte je otázne, že kde až sa zastavia, v danom prípade realita vnáša korektúry do teórie. Zatiaľ čo o tom stiahnutí USA zrejme už bola medzi Putinom a Bidenom dosiahnutá kardinálna dohoda. Ktorú Biden, ako sa aj dalo očakávať, porušil, zrejme pod obrovským náporom Koruny a City. Ak sa rozpomeniete, v niektorom z predchádzajúcich dielov som písal, že na rozdiel od Rusov, keď odchádza Amerika, buchne za sebou dverami tak, že môže spadnúť celý dom. Rusi vedia, že Američania musia odísť. Američania to tiež vedia, navyše vedia, že Rusi vedia. Amerika chcela Rusko oklamať, nepodarilo sa. Preto Amerika odíde, bojovať s Ruskom sa nechystá, ale nechá za sebou spúšť, presne ako Wehrmacht. Naviac, Ukrajina je Bidenova „srdcovka“, práve on bol jej gubernátorom a veľkým beneficiárom za Obamovej vlády. To už ani nehovorím o štruktúre VANGUARD, úzko prepojenej na V. Nulandovú, známu rozdávačku koláčov z Majdanu. Každopádne, nepochybujem, že obidvaja zúrivo a vášnivo nenávidia Rusov a Rusko, ako každý správny močiarnik (spomeňte si na slová Busha ml. v pranku od Vovana a Lexusa – pozn.). Hej a mimochodom, bol to práve Biden, ktorý roku 2016, tri týždne pred voľbami Killary VS Trump povedal, že „…(v reakcii na ruské aktivity v Sýrii a zasahovanie do amerických volieb) pošleme Putinovi odkaz. Máme na to kapacity, vyberieme si správny moment a okolnosti. Musí to byť odkaz, ktorý bude bolieť.“ (https://www.nbcnews.com/meet-the-press/video/biden-we-re-sending-a-message-to-putin-786263107997 z 16.10.2016). O cca dva mesiace, 26 decembra havaroval TU-154, ktorý na linke Soči-Latakia prevážal do Sýrie aj na Slovensku známych a mimoriadne obľúbených „Alexandrovcov“. Takže toľko k ich metódam. Absolútne nepochybujem, že to celé mal pod palcom konkrétne Biden, a to ešte čoskoro uvidíme bomby o MH17. Btw, ešte o metódach… Rostislav Iščenko napríklad ponúka vžiť sa do situácie, v ktorej sa nachádzala kyjevská banda a riadenie močiara na Ukrajine PRED vojenskou operáciou. Anglosasi Ukrajinu nadopovali zbraňami a kričali – Hore sa, s práporom a piesňou odvážne dopredu! Choďte, z Venuše priletevší a Čierne More vykopavší starovekí „Veľkoukrovia“, sa všetci svorne nechať zabiť v mene demokracie! A kebyže sa náhodou ondeli, existovali rezervné varianty „výbuchu krajiny“. Ruské MZV nie nadarmo zdôraznilo vo svojom vyhlásení z polovice februára, v reakcii na varovania US a UK, kedy ich ambasády apelovali na krajanov k okamžitému opusteniu krajiny a sami chystali evakuáciu do Ľvova a Poľska, že „…zrejme v Londýne a Washingtone vedia o niečom, čo má situáciu vyostriť a čoho sa treba báť.“ To niečo mohlo byť podľa Iščenka nasledovné:

  1. Odpálenie jadrovej mininálože (cca 1,5 kilotony v ekvivalente TNT) vo vládnej štvrti Kyjeva. Zbavili by sa tým tak ukrajinskej vládnej elity, ktorá furt len dranká lóve a nechce sa ísť nechať zabiť. Zglajchšaltované západné goebbels-médiá by to vykreslili ako ruský útok, samozrejme.
  2. Odpálenie niečoho podobného trebárs na objektoch kritickej hospodárskej infraštruktúry, od jadrových elektrární po priehradu Dneproges. Tieto jeho prognózy sa vlastne už potvrdili, keďže z hlásení ruského MO vyplýva, že ruská PVO viackrát zostreľovala ukrajinské „Točki-U“, ktoré mali zničiť Dneproges a iné vitálne dôležité objekty hospodárskej infraštruktúry krajiny. Pripomínam, že zničenie Dneproges alebo niektorej inej z hydroenergetickej sústavy na dolnom toku Dnepra, by spôsobilo obrovskú povodňovú vlnu, ktorá by mohla zabiť tisíce a tisíce ľudí prevažne ruskojazyčného a protikyjevského spektra juhu Ukrajiny.
  3. Koordinované teroristické útoky menšieho rozsahu po celej krajine. Taktiež potvrdené vývojom udalostí od 24.2. Napríklad, lynčovanie ľudí ako „marodérov“, spontánne vytváranie teroborony, a predovšetkým – hlásenia TASS o tom, že v Charkove a iných rusko-jazyčných oblastiach SBU cielene chodí za ľuďmi, ktorých UPODOZRIEVAJú v proruských sympatiách, ktorí sa prorusky alebo jednoducho len v ruštine vyjadrovali na soc. sieťach. Títo ľudia následne miznú a nik nevie, čo s nimi je. Obchod s orgánmi tam prekvitá ešte od 2014. No čo, Sláva Ukrajine či ako? Ešte stále chceme podporovať TAKÝ nacisticko-teroristický režim, pán vyšetrovateľ?

Toto všetko sa malo odohrať ešte do apríla (leaknuté dokumenty MO RF o prípravách na „začistku Donbassa“ to len potvrdzujú – pozn.), dovtedy sa musela vyriešiť ukrajinská otázka, pretože potom v Amerike začínajú primárky a Biden do nich na pozadí katastrofálnej priemyselnej (t.j. štruktúrnej) inflácie 20-25 %, kedy už ani banky nemôžu úverovať kvôli nemožnosti spätnej splatnosti, jednoducho nemôže vstúpiť s tým, že má na krku ukrajinský problém či nebodaj vojnu s Ruskom. Tak sa zrejme chystajú, odchádzajúc, vyvolať zástupnú „európsku“ vojnu ukrajinskou rozbuškou, do ktorej by zatiahli Rusko a Európu. Paralelne s tým poslednýkrát a majstrovsky podoja starý kontinent, na dočasné zníženie dopadov inflácie v USA chce Bidenove komando použiť zhruba trilión dolárov, aby im to vydržalo aspoň do novembrových volieb do Kongresu. Avšak zástupná vojna nebude, povedal Putin, je to buď – alebo! Nasadenie hypersonického „Kinžalu“ proti protijadrovému krytu v Ivano-Frankovskej oblasti potvrdilo, že západná elita sa nikde vo svete, ani pod ním, neschová. Tým, že uviedol strategické sily zdržiavania do režimu zvýšenej bojovej pohotovosti, Putin ukázal, že ak sa „močiar“ pokúsi z tejto regionálnej vojenskej operácie v budúcej „ruskej sfére zodpovednosti“ rozfúkať či už európsku, alebo obmedzene-regionálnu vojnu, dostane hneď vojnu globálnu. Zatiaľ teda ide len o zadržiavanie Západu. Ten zatiaľ ešte zvyšuje stávky v nádeji na štátny prevrat podpindosníkov v Rusku. Posledný však je v nedohľadne a namiesto prevratu zrejme uvidíme novodobú verziu „opričniny“, pričom tento proces bude v korelácii s vývojom na frontoch tejto poslednej vojny v Európe. Rovnako je vysoko pravdepodobné, že po tom, ako Rusko vyrieši problém s Ukrajinou, poráta sa aj so Západom. Taktika zadržiavania bude vymenená na taktiku „prinútenia Západu k mieru“. Ako hovorí ten istý Sergej Cholmogorov – „Najprv bude treba zabiť HYENU Európy, a potom aj BABIČKU Európy…“ Západ, ktorý sa doteraz o ruských diplomatických iniciatívach rokovať nechystal, bude k tomu donútený. Ak sa nevypracú, potom budú v rámci prvého úderu vyradené miesta prijatia rozhodnutí (Brusel, Londýn, Washington a štáby USA a NATO), systémy protiraketovej obrany v Poľsku a Rumunsku, „Patriot“ na Slovensku, zničené letecké základne v Pobaltí, na Sliači a na Balkáne. Taktiež to schytá kosovský Bondsteel. Ak to nebude stačiť, Rusi vcelku neohrozene potopia nejakú americkú či NATO-vskú flotilu či zoskupenie plavidiel okolo nejakej lietadlovej lode, a povedia pritom USA, že ešte dnes a zajtra je možné rokovať a prijať ruské podmienky nového svetového usporiadania. Lebo ak nebudú súhlasiť, môže pozajtra byť zničený New York.

Možno bol posledný, vynútený Putinov ťah jednoducho zvýšením stávky , akýmsi odkazom, že radšej sa practe z Východnej Európy podobrotky, inak sa nedožiješ ani primárok, lebo ja už tiež nemám kam ustupovať, Joe. A našej elite odkazujem, že pre Vás bude repete kábulského letiska ešte tá lepšia možnosť. (Nebertovážne – https://www.youtube.com/watch?v=BFZSvudoDb4) V prípade tej horšej nebudete mať odkiaľ odletieť. Rusi sa s tým maznať nebudú, na jeseň budú na našich hraniciach a ak aktivity NATO a US Army na Slovensku vyhodnotia ako hrozbu, schytá to Sliač tak, že šikmá hodinová veža na námestí SNP v B. Bystrici bude konkurovať tej v Pise. A nemyslite si, že potom niečo dosiahnete slzami a tvrdením, že ste boli k podpore kyjevských náckov a schváleniu Dohody s USA donútení. Šance na Vaše prežitie by ste si hlasovaním proti nej výrazne posilnili, nuž ale my nemôžeme za to, že ste skorumpovaní a sprostí samovrahovia. Moskva VIAC slzám neverí. Ani Tvojim, Danko! V ďalšej časti vysvetlím, prečo.


K časti II Nemesis: VAE VICTIS!